Seredskí policajti zadržali ďalšieho cudzinca hľadaného Interpolom

Seredskí policajti zadržali ďalšieho cudzinca hľadaného Interpolom

Bezpečnosť     Iveta Tóthová    
 
Policajti zadržali 43 ročného Srba, ktorý vystupoval ako Chorvát, v pondelok popoludní. Policajná hliadka muža riešila kvôli krádeži v jednom zo seredských obchodných domov. Cudzinec si kvôli tovaru v hodnote necelých 5 eur poriadne zavaril. Policajtom predložil chorvátsky občiansky preukaz, ktorý bol už na prvý pohľad podozrivý. Lustráciou policajti zistili, že muž je Srb a je hľadaný INTERPOLOM za majetkovú trestnú činnosť. Informácie prinieslo KR PZ Trnava. 
 
Policajtom navyše vydal aj priesvitné plastové vrecúško s bielou kryštalickou látkou, o ktorej uviedol, že by malo ísť o pervitín a tiež zelenú sušinu obalenú lepiacou páskou. Zaistené predmety polícia zaslala na expertízu na KEÚ. "Poverený policajt začal vo veci trestné stíhanie pre prečin falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky a prečin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.
Polícia zároveň rieši mužovu extradíciu, a teda vydanie zločinca cudziemu štátu, na území ktorého sa dopustil trestného činu. V súčasnosti je muž umiestnený v galantskej cele policajného zaistenia," uviedla polícia. 
Seredskí policajti zadržali ďalšieho cudzinca hľadaného InterpolomSeredskí policajti zadržali ďalšieho cudzinca hľadaného Interpolom