Trnavský župan Jozef Viskupič sa prihovoril občanom

Trnavský župan Jozef Viskupič sa prihovoril občanom

Samospráva a štátna správa     Iveta Tóthová    
V spojených voľbách 2022 bola volebná účasť do Trnavského samosprávneho kraja  42,7 percent.  Predsedom Trnavskej župy aj naďalej zostáva s počtom hlasov 69 743  ( 38,57% ) Jozef Viskupič.
 
Na ďalších troch miestach sa umiestnili:
 
József Berényi  38 056 hlsov ( 21,04% )
Martin Červenka 29 157 hlasov ( 16,12% )
Zdenko Čambal 21 426 ( 11,85% )
 
 
Staronový predseda Trnavského samosprávneho kraja sa po víťazstve prihovoril občanom týmito slovami:
 
" Priateľky a priatelia, ešte raz by som sa vám chcel poďakovať za prejavenú dôveru. Vážim si to, a spolu s tímom som pripravený pokračovať v dobre naštartovanej práci pri modernizácii Trnavského kraja.
 
Som presvedčený, že v sobotu rozhodli konkrétne výsledky nášho päťročného snaženia, a práve tie boli našou najlepšou kampaňou. Za to ďakujem kolegyniam a kolegom z úradu, volebného tímu aj kandidátkam, kandidátom a podporovateľom. So skúsenosťou z pandémie, sme pripravení zvládnuť aj ťažké časy sprevádzané energetickou krízou. Budeme makať v napĺňaní vízie pre moderný kraj, ktorú sme nazvali TRNAVSKÁ ŽUPA 2.2. Myslím, že to môžem povedať aj v mene zvolených poslankýň a poslancov z našej spoločnej demokratickej kandidátky.
 
Aj takto verejne by som chcel zagratulovať ďalším zvoleným županom, primátorom, starostom a poslancom. Teším sa na spoluprácu v rámci združenia #SK8, a samozrejme, najmä v rámci Trnavského kraja.
 
Najväčšou oporou počas posledných piatich rokov, ako aj počas náročného kampaňového obdobia, mi bola moja milovaná rodina.

Práve vám patrí moje najväčšie ĎAKUJEM. "
Trnavský župan Jozef Viskupič sa prihovoril občanom