Policajná akcia s krycím názvom „CIRKUS“ preukázala prepojenie na Sereď

Policajná akcia s krycím názvom „CIRKUS“ preukázala prepojenie na Sereď

Bezpečnosť     Iveta Tóthová    
 
Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) dňa 27.10.2022 až 28.10.2022 v súčinnosti s príslušníkmi Útvaru osobitného určenia a Policajného pohotovostného útvaru KR PZ Trenčín vykonali policajnú akciu s krycím názvom „CIRKUS“. Akcia bola zameraná na odhalenie organizovanej skupiny páchajúcej závažnú drogovú trestnú činnosť.
 
Ako uvádza Polícia SR  príslušníci NAKA zadržali 11 podozrivých osôb, sedem z nich vyšetrovateľ následne obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi spáchaný formou spolupáchateľstva.
 
"V rámci zaisťovacích úkonov policajti vykonali viaceré domové prehliadky a prehliadky vozidiel v Bratislave, Vinosadoch, Šali a v Piešťanoch. V danom prípade bola eliminovaná organizovaná skupina pôsobiaca na teritóriu Bratislavského, Trnavského a Nitrianskeho kraja zaoberajúca sa distribúciou omamnej látky heroín. Túto skupinu mal podľa zdokumentovaného dôkazného stavu zastrešovať, riadiť a koordinovať Dušan B. z Bratislavy. Ďalší členovia skupiny mali mať na starosti teritórium Trnavského kraja s prepojením na okresy Pezinok, Senec, Piešťany a Hlohovec a teritórium Nitrianskeho kraja a to hlavne okresy Šaľa, Galanta s prepojením na Sereď," indormovala Polícia SR a ďalej uviedli, že zaistili značné množstvo heroínu, približne 250 gramov heroínu, čo zodpovedá asi 3 000 bežným jednotlivým dávkam drogy. Na všetkých siedmich obvinených spracoval vyšetrovateľ NAKA podnet na podanie návrhu na vzatie obvinených do väzby, ktorý bol prokurátorom akceptovaný a následne príslušný súd rozhodol o vzatí obvinených do väzby. Vo veci sú naďalej vykonávané procesné úkony.
Policajná akcia s krycím názvom „CIRKUS“ preukázala prepojenie na SereďPolicajná akcia s krycím názvom „CIRKUS“ preukázala prepojenie na SereďPolicajná akcia s krycím názvom „CIRKUS“ preukázala prepojenie na SereďPolicajná akcia s krycím názvom „CIRKUS“ preukázala prepojenie na Sereď