V Seredi zadržali muža hľadaného Interpolom

V Seredi zadržali muža hľadaného Interpolom

Bezpečnosť     Iveta Tóthová    
 
Hliadka príslušníkov Mestskej polície a OO PZ   odhalila v meste Sereď hľadaného muža, po ktorom vyhlásil Štátny úrad kriminálnej polície v Mníchove národné pátranie.
 
V nedeľu 16. októbra hliadka Mestskej polície kontrolovala v priestoroch autobusovej stanice 29 ročného občana Nemeckej republiky. Ten nevedel hodnoverne preukázať svoju totožnosť a z tohto dôvodu  hliadka žiadala o asistenciu seredských policajtov. Neznámy muž bol následne predvedený na policajnú stanicu.
 
Ako uvádza KR PZ TT  muž mal pri sebe v čase predvedenia igelitku, v ktorej sa nachádzala vysušená zelená rastlina, ktorú policajti zaistili. Z dôvodu overenia totožnosti muža, mu policajný technik odobral daktyloskopické otlačky. Totožnosť osoby potvrdili nakoniec nemecké úrady s tým, že ide o osobu hľadanú Interpolom pre viaceré násilné a majetkové trestné činy.
 
Galantský vyšetrovateľ ho na základe predbežných výsledkov expertízy obvinil z prechovávania drog, nakoľko mal pri sebe sušené rastliny konope, z ktorej by sa dalo vyrobiť približne 129 jednorazových dávok. Vyšetrovateľ zároveň podal návrh, aby bol cudzinec stíhaný väzobne, uvádza polícia.
 
Podľa slovenskej legislatívy mu za nedovolené držanie a prechovávania drog môže hroziť strata slobody na 3 až 7 rokov. Do rozhodnutia súdu zostáva muž v cele policajného zaistenia.
V Seredi zdržali muža hľadaného Interpolom