Potravinová zbierka v seredskom Kauflande

Potravinová zbierka v seredskom Kauflande

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
 
Slovenský červený kríž spoločne s obchodným reťazcom Kaufland už niekoľko rokov organizujú po celom Slovensku POTRAVINOVÚ ZBIERKU, ktorá sa koná vždy v októbri pri príležitosti svetového dňa výživy.
 
Dobrovoľná akcia sa každoročne uskutočňuje vo všetkých predajniach Kaufland, kde dobrovoľníci oslovujú zákazníkov s možnosťou prispieť seniorom, mnohopočetným rodinám alebo sociálne slabším občanom rôznymi potravinami. Tento rok sa celoslovenská zbierka konala 13. októbra a opäť mohli prispieť aj zákazníci seredského Kauflandu.
 
Najnovšie čísla hovoria, že 12 % Slovákov je ohrozených príjmovou chudobou, 17 % slovenských detí žije v domácnosti s príjmom nižším ako je hranica príjmovej chudoby a 28 % osamelo žijúcich seniorov vo veku viac ako 65 rokov žije pod hranicou príjmovej chudoby. Následkom toho je aj neschopnosť pravidelne si zaobstarať základné potraviny.
 
Najvhodnejšie sú vždy  suché a trvanlivé potraviny ako múka, cukor, cestoviny, konzervy, soľ, ryža, olej a iné. Samotný obchodný reťazec navyše poskytne vybraným príjemcom balíčky. Potraviny vyzbierané od ľudí budú v súčinnosti s SČK distribuované ľuďom v núdzi po celom Slovensku. Vďaka zbierke POMÁHAME POTRAVINAMI poputovalo ľuďom v núdzi za posledných 8 rokov 347 ton potravín.
Potravinová zbierka v seredskom KauflandePotravinová zbierka v seredskom KauflandePotravinová zbierka v seredskom KauflandePotravinová zbierka v seredskom KauflandePotravinová zbierka v seredskom KauflandePotravinová zbierka v seredskom Kauflande