Vydarený turistický deň s TJ ROZKVET.

Vydarený turistický deň s TJ ROZKVET.

Občania a občianske združenia     PhDr. Michal Hanus    
I keď tento rok babie leto  nie je to pravé orechové, členom TJ TOZKVET Stredný Čepeň a ich priateľom sa vydaril  jeden krásny turistický deň, 24. 09. 2022, a to  návšteva mesta  Kremnica a turistika na Skalke aréne.
 
Prehliadku Kremnice sme začali so sprievodcom v dolnej mestskej bráne. Pokračovali sme v tradičnej výrobni jedinečných cukroviniek, Atkáryho Kremnické krumple,  s  ochutnávkou. Krumple boli fantastické  a nezabudli sme ani na svojich blízkych doma a krumple sme im zakúpili ako darček. Príjemný a veselý sprievodca (vraj sa chce podobať na slávneho Atkáryho) si pre nás pripravil, ku každému historickému miestu, veselú a zaujímavú príhodu. Prešli sme krásne námestie popri barokovom morovom stĺpe, múzeum slávnych nosov, mincovni (so svojou takmer sedemstoročnou nepretržitou výrobnou činnosťou) a iných krásnych budov. Pozreli sme do časového ďalekohľadu, ako vyzeralo mesto Kremnica v ďalekej minulosti. Kremnický gotický hrad sme si nechali na záver. Sprievodca hradom nám, v neskorogotickom dvojloďovom kostole svätej Kataríny, doplnil naše historické vedomosti. Nenechali sme si ujsť ani krásny výhľad z veže – bývalej strážnice.
 
Druhú časť dňa sme venovali pohybu a preto sme sa presunuli na Skalku arénu Po ľahkom obede sme absolvovali turistickú trasu do cieľa  Tri kríže a späť.  Zvládli ju aj starší a naše najmenšie deti. Vychutnali sme si aj nádherné výhľady na Stredné Slovensko. Niektorí stihli  obdivovať lezcov po Via ferraty a bolo ich tam neúrekom.  Na záver sme deťom dopriali oddych na detských ihriskách ako odmenu za ich dupkanie a spev po turistických chodníkoch (medveď nemal šancu).
 
Túto krásnu jesennú akciu sme mohli zrealizovať aj s finančnou podporou mesta Sereď, za ktorú ďakujeme. 
Vydarený turistický deň s TJ ROZKVET.Vydarený turistický deň s TJ ROZKVET.Vydarený turistický deň s TJ ROZKVET.Vydarený turistický deň s TJ ROZKVET.Vydarený turistický deň s TJ ROZKVET.Vydarený turistický deň s TJ ROZKVET.Vydarený turistický deň s TJ ROZKVET.Vydarený turistický deň s TJ ROZKVET.Vydarený turistický deň s TJ ROZKVET.Vydarený turistický deň s TJ ROZKVET.Vydarený turistický deň s TJ ROZKVET.Vydarený turistický deň s TJ ROZKVET.