Halloweenska show Krampusov sa stretla s negatívnym postojom niektorých občanov, no organizátori podujatie aj keď v menšom rozsahu, predsa len zorganizujú

Halloweenska show Krampusov sa stretla s negatívnym postojom niektorých občanov, no organizátori podujatie aj keď v menšom rozsahu, predsa len zorganizujú

Kultúra a divadlo     Iveta Tóthová    
 
Pochod strašidelných Krampusov sa v Seredi mal pôvodne uskutočniť v sobotu 22. októbra 2022.  Podľa plánov bol súčasťou aj halloweensky pochod strašidelných čertov, ktorý mal smerovať cez mesto k Domu kultúry.  Pre negatívne postoje niektorých občanov k tejto show organizátori zmenili svoje plány a pochod strašidelných Krampusov ulicami napokon zrušili. No o halloweensky program rozhodne neprídete.
 
Termín podujatia
 
Celé podujatie sa uskutoční v pôvodnom termíne - v sobotu 22.10.2022.  Program Krampusov začne  o 21:00  hodine v Dome kultúry,  kde si ich môžete užiť po dobu približne 45-60 minút. Následne lovci duchov budú premietať film  Šintavská Bosorka so začiatkom o 22:00 hodine.  Vstupné na film je 5 eur. 
 
Kto má záujem a celé podujatie si užiť ešte viac, môže  prísť v maskách. Vytvoríte tak dokonalú atmosféru strašidelného večera. S lovcami duchov a Krampusmi bude povolené aj fotenie.
 
Kto sú lovci duchov
 
Komunita vznikla v roku 2018 a ich  úlohou je pomáhať ľuďom, ktorí to potrebujú a zároveň definovanie odpovede na otázku života po živote. Navštevujú miesta, na ktorých zub času zanechal svoje stopy a život už dávno vyhasol. Tieto miesta sú často plné javov a aktivít, ktoré dokážu zaznamenať prostredníctvom techniky. Všetky tieto miesta sú zdokumentované v mysterióznom seriáli "NEVIDITEĽNÍ"
 
Film o Šintavskej Bosorke
 
Projekt vznikol z dielne lovcov duchov Lukeho a Dafa, ktorí navštívili Seredský kaštiel, kde čelili nástrahám duchov Anny Rosiny Listhiusovej a jej poddaných.
 
Halloweenska show Krampusov sa stretla s negatívnym postojom niektorých občanov, no organizátori podujatie aj keď v menšom rozsahu predsa len zorganizujú