Súťaž vo varení gulášu v campingu

Súťaž vo varení gulášu v campingu

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
 
V sobotu 1. októbra  sa v seredskom campingu konal ďalší ročník súťaže vo varení gulášu. Zapojilo sa až 21 družstiev s cieľom uvariť ten najlepší kotlíkový guláš. Niektorí amatérski kuchári sa súťaže zúčastňujú pravidelne niekoľko rokov, ďalší tu boli po prvý krát, no určite nie naposledy.
 
Hovorí sa, že guláš je na prípravu veľmi jednoduchý. A to či sa jedná o hovädzí, bravčový, držkový alebo guláš z diviny. Jednotný recept na prípravu vlastne ani neexistuje. Do kotlíka ale v zásade vždy patrí olej, cibuľa, paprika, mäso a zemiaky. V prípade súťaží amatérski kuchári vždy  pridávajú do pokrmu aj tajnú ingredienciu, aby práve ten ich guláš bol najchutnejší. Takto pripravené jedlo má ale ešte jednu zvláštnosť. Ak sa varí v prírode tak sa pri ňom zakaždým zíde dobrá partia ľudí. A o zábavu nikdy nie je núdza. Kotlíkový guláš totiž vždy vyvoláva dobrú náladu.
 
Hodnotenie
 
Po ukončení varenia prišlo na rad hodnotenie. Porota porovnávala chuťové vlastnosti aj vizuálnu stránku odovzdaných vzoriek  Po udelení bodov boli vyhlásení víťazi. Prve miesto získal Kira tím, na druhom mieste sa umiestnili Andeli a tretie miesto patrilo Takáčovcom z Galanty. Súčasťou podujatia bola aj bohatá tombola a pripravená spoločná zábava.
 
 
 
 
 
Súťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campinguSúťaž vo varení gulášu v campingu