Sereď žila športom

Sereď žila športom

Šport     Iveta Tóthová    
 
Mesto Sereď v spolupráci so športovými klubmi a občianskymi združeniami usporiadali na sobotu 24. septembra športovú akciu pod názvom Sereď v pohybe.
 
Od procesu prípravy po radosť z úspechu
 
Podujatie každoročne priláka obyvateľov vyskúšať si niektoré zo športových aktivít dostupných v meste alebo si zasúťažiť. Vďaka tomu ožili v sobotu viaceré ihriská, telocvične aj Námestie slobody. Obľúbenému podujatiu prialo tento rok aj počasie, ktoré bolo doslova ideálne. Priebeh športového popoludnia malo pod patronátom Oddelenie školstva, rodiny, kultúry a športu na MsÚ. „Táto akcia je o ochote združení spolupracovať s mestom. Musím povedať, že naše oddelenie je veľmi vďačné každému ochotnému trénerovi, športovcovi, aktivistovi, ktorý chce prísť prezentovať činnosť svojho združenia, ktorý sa zapojí a ponúkne svoj voľný čas, zorganizuje si svoje záležitosti a príde na akciu. Je to dlhý proces dať všetko do súladu, ale je to pre nás radosť, keď sa akcia vydarí a vidíme ľudí v rôznom veku športovať, skúšať si rozličné druhy cvičení. Našim cieľom je, aby ľudia našli záľubu v cvičení," povedala Eva Kavoňová z oddelenia ŠRKaŠ. Podujatie je každoročne určené pre všetky vekové kategórie, pre úplných amatérov ale aj pre tých zdatnejších športovcov. Akciou celý čas sprevádzala  vedúca oddelenia Silvia Kováčová. 
 
Námestie ako športovisko

Väčšina športových aktivít sa sústredila na Námestí slobody. Hneď na úvod sa so svojimi klientkami predviedla Lucia Poláková z FITZONE so zumbou a následne s cvičením na trampolínach. Lucia sa akcie SEREĎ V POHYBE zúčastňuje už vyše desať rokov a jej vitalita a nadšenie sú doslova nákazlivé. Ako uviedla: „Od roku 2011 som sa zúčastnila na všetkých ročníkoch tejto akcie, lebo je to podľa mňa veľmi dobrý koncept ako ľuďom predstaviť a priblížiť rôzne možnosti cvičenia, ktoré sú v našom meste k dispozícii. Na jednej strane je to aj pre moje klientky do istej miery vystúpenie z komfortnej zóny telocvične, no som rada, že so mnou zdieľajú toto nadšenie pre pohyb a sú inšpiráciou aj pre ostatných.“

Na námestí sa ďalej predviedol športový klub Taekwondo-DO Sereď s ukážkami bojového cvičenia. Power jogu a posilňovacie cvičenie si mohli záujemcovia vyskúšať s Nikol Kráľovičovou. Taktiež posilňujúci a zároveň rehabilitačný tréning predviedla predcvičovateľka Monika z PortDeBras. Svoje tréningové programy predstavil napríklad aj Gymáčik s aktivitami pre lepší vývin chodidiel či chrbtice u detí.
 

Ďalšie ukážky predviedlo OZ Nikolka, ktoré ponúklo konzultáciu s fyzioterapeutkou. Ľubomíra Poláková zo združenia povedala: „Zažili sme krásny deň plný pohybu. Deti si vyskúšali rôzne stimulačné a rehabilitačné pomôcky pre zdravé nôžky a správne držanie tela. Zaujali ich aj špeciálne zrakové a hmatové pomôcky ale aj tibetské misky, ktoré slúžia na zvukovú terapiu. Záujemcom sme porozprávali o aktivitách OZ Niklolka a pomoci rodinám s hendikepovanými deťmi. Jednej maminke s autistickým dieťatkom sme dali aj kontakty na ďalších odborníkov a špecialistov. V združení sme sa rozhodli poskytovať služby našej fyzioterapeutky - rehabilitácie, masáže, SM systém, fyzikálne terapie a ďalšie doplnkové terapie aj pre širokú verejnosť. Tým, že si prídu k nám zacvičiť s detičkami, uľaviť od boľavého chrbta alebo na masáž, nám zároveň pomáhajú a podporujú deti so zdravotným obmedzením. Aby sme mohli zabezpečiť fungovanie denného centra a zaobstarali ďalšie potrebné pomôcky pre našich malých bojovníkov. Z celého srdca sa chcem poďakovať vedeniu mesta za možnosť zúčastniť sa podujatia.“ Animátorky sa pri detskom ihrisku venovali deťom rôznymi zábavnými aktivitami. 
 
Športom žili aj ďalšie časti mesta
 
Občianske združenie MÁM RÁD CYKLISTIKU s Erikom Štefanekom usporiadali v rámci podujatia pohodovú cyklojazdu mestom. Svoje zastúpenie na podujatí mali aj basketbalisti z Lokomotívy Sereď so svojimi ukážkami a zápasmi v športovej hale Sokolovňa. Na ihrisku Základnej školy Juraja Fándlyho sa uskutočnil priateľský futbalový zápas. Poriadne rušno bolo aj na skateparku, kde prebehla freestyle na kolobežkách, ktorú zabezpečovalo D1skate, rovnako aj jazdou zručnosti na kolieskových korčuliach.Súčasťou podujatia Sereď v pohybe bola aj exhibícia majstrov sveta v street workoute a súťaže na workoutovom ihrisku.
 
Narastajúci záujem
 
Podujatie malo za úlohu dať do pohybu čo najviac ľudí.  Plné športoviská boli dôkazom, že sa tento cieľ podarilo naplniť. Eva Kavoňová z oddelenia ŠKRaŠ na záver povedala: "Od prvého ročníka Sereď v pohybe ubehlo vyše 10 rokov a nás teší, že každým rokom je viac a viac účastníkov. Je to úžasné, ako sa z nesmelého plánu na začiatku stalo rokmi jedno z najväčších športovo-relaxačných podujatí v meste. Ďakujeme všetkým, ktorí sa akokoľvek pričinili k priebehu tohto ročníka a verte, je ich veľmi veľa.  Aby sme na niekoho nezabudli, tak naozaj srdečne ďakujeme úplne všetkým!"  Akcia sa konala v rámci podujatia Európsky týždeň mobility.
  
 
 
 
Sereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športomSereď žila športom