AVATAR FEST 2022 - zážitkový festival JOGY - HUDBY DUŠE a ZDRAVIA

AVATAR FEST 2022 - zážitkový festival JOGY - HUDBY DUŠE a ZDRAVIA

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
 
V dňoch 17. a 18. septembra sa konal v Seredi ďalší ročník Avatar festu.  Koná sa pravidelne dvakrát ročne: v jarnom a jesennom období.  Zloženie festivalu je rôznorodé a pozostáva z  prednášok, workshopov, cvičení, koncertov ale aj posedení pri zdravom jedle či čaji. Návštevníci charakterizujú Avatar festival ako čas plný pohody, kľudu, vrúcnych stretnutí, príjemných rozhovorov a magickej atmosféry..
 
Záujem o tento druh podujatia je zakaždým veľký a preto program prebieha naraz vo viacerých priestoroch – divadelnej sále, banketovej sále, tanečnej sále, učebni i telocvični seredského gymnázia. Tento rok na festival zavítali napríklad Jozef Banáš, Robo Papp, Vierka Ayisi, Monika Hodasová a ďalší priaznivci či odborníci z oblasti jógy, ezoteriky alebo zdravého životného štýlu.
 
Ani tento rok nechýbali ukážky cvičenia a pohybu ako napr. cvičenie vedomého dychu a vedomého pohybu, cvičenie na prebudenie vnútornej sily, systém dýchania na ozdravenie celého organizmu či jóga.  Súčasťou festivalu boli prednášky na rôzne témy, napr.o  filozofii zdravého života podľa 5 elementov,  o detoxikácii života alebo ako zdravo žiť podľa AJURVÉDY. Pripravené boli aj relaxačné koncerty za pomoci tibetských mís, gongu, zvonkohier a ďalších ETHNO hudobných nástrojov. Ako sa starať o svoje telo či chrbticu, zdravie hrubého čreva, desatoro zdravej ženy alebo ako čerpať energiu z pyramídy zas poučili návštevníkov v oblasti zdravia. Festival bol aj tento rok obohatený  o AVATAR trh s mnohými EZO - EKO - ETHNO - BIO - HAND MADE stánkami. Atmosféru dotvárali himalájske ómovačky, bubnovačky, vôňa olejov, tyčiniek a relaxačných sviečok. 
 
 
 
AVATAR FEST 2022 - zážitkový festival JOGY - HUDBY DUŠE a ZDRAVIAAVATAR FEST 2022 - zážitkový festival JOGY - HUDBY DUŠE a ZDRAVIAAVATAR FEST 2022 - zážitkový festival JOGY - HUDBY DUŠE a ZDRAVIAAVATAR FEST 2022 - zážitkový festival JOGY - HUDBY DUŠE a ZDRAVIAAVATAR FEST 2022 - zážitkový festival JOGY - HUDBY DUŠE a ZDRAVIAAVATAR FEST 2022 - zážitkový festival JOGY - HUDBY DUŠE a ZDRAVIAAVATAR FEST 2022 - zážitkový festival JOGY - HUDBY DUŠE a ZDRAVIAAVATAR FEST 2022 - zážitkový festival JOGY - HUDBY DUŠE a ZDRAVIAAVATAR FEST 2022 - zážitkový festival JOGY - HUDBY DUŠE a ZDRAVIAAVATAR FEST 2022 - zážitkový festival JOGY - HUDBY DUŠE a ZDRAVIAAVATAR FEST 2022 - zážitkový festival JOGY - HUDBY DUŠE a ZDRAVIAAVATAR FEST 2022 - zážitkový festival JOGY - HUDBY DUŠE a ZDRAVIAAVATAR FEST 2022 - zážitkový festival JOGY - HUDBY DUŠE a ZDRAVIAAVATAR FEST 2022 - zážitkový festival JOGY - HUDBY DUŠE a ZDRAVIAAVATAR FEST 2022 - zážitkový festival JOGY - HUDBY DUŠE a ZDRAVIAAVATAR FEST 2022 - zážitkový festival JOGY - HUDBY DUŠE a ZDRAVIAAVATAR FEST 2022 - zážitkový festival JOGY - HUDBY DUŠE a ZDRAVIAAVATAR FEST 2022 - zážitkový festival JOGY - HUDBY DUŠE a ZDRAVIAAVATAR FEST 2022 - zážitkový festival JOGY - HUDBY DUŠE a ZDRAVIAAVATAR FEST 2022 - zážitkový festival JOGY - HUDBY DUŠE a ZDRAVIAAVATAR FEST 2022 - zážitkový festival JOGY - HUDBY DUŠE a ZDRAVIAAVATAR FEST 2022 - zážitkový festival JOGY - HUDBY DUŠE a ZDRAVIAAVATAR FEST 2022 - zážitkový festival JOGY - HUDBY DUŠE a ZDRAVIAAVATAR FEST 2022 - zážitkový festival JOGY - HUDBY DUŠE a ZDRAVIAAVATAR FEST 2022 - zážitkový festival JOGY - HUDBY DUŠE a ZDRAVIA