Jubilejný ročník Memoriálu plk.Štefana Ivana v minifutbale o Putovný pohár veliteľa PS OSSR

Jubilejný ročník Memoriálu plk.Štefana Ivana v minifutbale o Putovný pohár veliteľa PS OSSR

Šport     Iveta Tóthová    
 
UN VETERAN SLOVAKIA, Zväz vojakov - klub Sereď a ženijný pluk Sereď  zorganizovali v sobotu 10. septembra  jubilejný desiaty ročník  futbalového turnaja Memoriál plk. Štefana Ivana. Záštitu nad podujatím prevzal veliteľ Pozemných síl generálmajor Ivan Pach. Futbalový turnaj sa každoročne koná na počesť plk. Štefana Ivana, ktorý tragicky zahynul počas návratu z misie.  Havária lietadla AN 24, ktoré 19. januára 2006 prepravovalo slovenských vojakov z mierovej misie KFOR v Kosove späť do vlasti, bola najväčšou katastrofou v dejinách samostatného Slovenska. Zahynulo pri nej 42 vojakov. Tragédia sa odohrala nad dedinou Hejce, na vrchu Borsó. Jedným z obetí bol aj plk. Štefan Ivan, ktorý je pochovaný na mestskom cintoríne v Seredi.
 
Futbalové zápolenia prebiehali na štadióne v Dolnej Strede. Na úvod zápasov prezident UNVS plk. Štefan Jangl odovzdal kytice manželke a dcére plk. Ivana pani Anne Ivanovej a pani Mariane Sedlákovej.  Športovcov prišiel  pozdraviť primátor Serede Martin Tomčányi a náčelník štábu Pozemných síl plk. Roland Bartakovics. Ten počas podujatia odovzdal prezidentovi UNVS plk. Štefanovi Janglovi a predsedovi Zväzu vojakov – klub Sereď, pplk. Ondrejovi Urbanovi vyznamenania pre obe organizácie – Pamätnú medailu veliteľa Pozemných síl. V rozkaze veliteľa Pozemných síl gen. Ivana Pacha ako dôvod udelenia medaile, bolo osobitne zdôraznené: „Pamätnú medailu Pozemných síl OSSR   udeľujem za vysoko kvalitnú spoluprácu, spojenú s prezentáciou pozemných síl na verejnosti...“
 
Turnaja sa zúčastnili tri futbalové mužstvá – Ženijný pluk Sereď,  AFK Kikinda Dolná Streda a UN VETERAN SLOVAKIA reprezentovaný príslušníkmi Klubu vojenskej histórie Trnavská posádka. Podľa Bernarda Rošteckého sa v najlepšej forme sa opäť ukázali vojaci zo sereďského pluku, ktorí vyhrali všetky zápasy a za celkové víťazstvo opäť získali Putovný pohár veliteľa Pozemných síl. Na druhom mieste skončili reprezentanti klubu Kikinda a pohár za tretie miesto si odniesli chlapci z KVH Trnavská posádka vedení kapitánom Mgr. Martinom Ostrovským . Cenu za najlepšieho brankára turnaja získal Tomáš Polák z Kikindy a  najlepším strelcom turnaja sa stal Ján Hutaj zo ženijného pluku.
 
Po priateľskom turnaji si prítomní spoločne posedeli pri dobrom vojenskom guláši a okrem spomínania prebreali plány na budúce obdobie.
Jubilejný ročník Memoriálu plk.Štefana Ivana v minifutbale o Putovný pohár veliteľa PS OSSRJubilejný ročník Memoriálu plk.Štefana Ivana v minifutbale o Putovný pohár veliteľa PS OSSRJubilejný ročník Memoriálu plk.Štefana Ivana v minifutbale o Putovný pohár veliteľa PS OSSRJubilejný ročník Memoriálu plk.Štefana Ivana v minifutbale o Putovný pohár veliteľa PS OSSRJubilejný ročník Memoriálu plk.Štefana Ivana v minifutbale o Putovný pohár veliteľa PS OSSRJubilejný ročník Memoriálu plk.Štefana Ivana v minifutbale o Putovný pohár veliteľa PS OSSRJubilejný ročník Memoriálu plk.Štefana Ivana v minifutbale o Putovný pohár veliteľa PS OSSRJubilejný ročník Memoriálu plk.Štefana Ivana v minifutbale o Putovný pohár veliteľa PS OSSRJubilejný ročník Memoriálu plk.Štefana Ivana v minifutbale o Putovný pohár veliteľa PS OSSRJubilejný ročník Memoriálu plk.Štefana Ivana v minifutbale o Putovný pohár veliteľa PS OSSRJubilejný ročník Memoriálu plk.Štefana Ivana v minifutbale o Putovný pohár veliteľa PS OSSRJubilejný ročník Memoriálu plk.Štefana Ivana v minifutbale o Putovný pohár veliteľa PS OSSRJubilejný ročník Memoriálu plk.Štefana Ivana v minifutbale o Putovný pohár veliteľa PS OSSRJubilejný ročník Memoriálu plk.Štefana Ivana v minifutbale o Putovný pohár veliteľa PS OSSRJubilejný ročník Memoriálu plk.Štefana Ivana v minifutbale o Putovný pohár veliteľa PS OSSRJubilejný ročník Memoriálu plk.Štefana Ivana v minifutbale o Putovný pohár veliteľa PS OSSRJubilejný ročník Memoriálu plk.Štefana Ivana v minifutbale o Putovný pohár veliteľa PS OSSRJubilejný ročník Memoriálu plk.Štefana Ivana v minifutbale o Putovný pohár veliteľa PS OSSRJubilejný ročník Memoriálu plk.Štefana Ivana v minifutbale o Putovný pohár veliteľa PS OSSR