Vážna nehoda na cykloceste pod mostom

Vážna nehoda na cykloceste pod mostom

Bezpečnosť     Iveta Tóthová    
 
Zvažujúci spád na cykloceste pod mostom spájajúceho oba brehy Váhu, láka mnohých cyklistov k rýchlej jazde. Ide o nebezpečný úsek, kde by nielen cyklisti ale aj chodci či kolobežkári mali byť zvlášť opatrní. 
 
Nešťastie sa tu ale nevyhlo dvom cyklistom v pondelok 5. septembra okolo 17:00 hodiny. Ako informuje KR PZ Trnava, 70 - ročný jazdec, ktorý išiel na elektrobicykli smerom na Garbiarsku ulicu pri prechádzaní podjazdu pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť a spôsob jazdy, čo zapríčinilo zrážku s oproti idúcou 59 - ročnou cyklistkou. Pri náraze a páde na zem sa obaja zranili. Privolaní záchranári ich museli previesť do nemocnice. 
 
Policajti alkohol ani u jedného z účastníkov nehody nezistili. Okolnosti a presné príčiny zrážky sú naďalej predmetom policajného vyšetrovania. Podľa informácií ani jeden z účastníkov nemal prilbu.
 
Polícia odporúča
 
Aj keď to nie je zákonom stanovená povinnosť, môže vám aj táto „maličkosť“ zachrániť život. Odporúčame všetkým cyklistom, aby v záujme ochrany svojho vlastného zdravia, mali pri každej jazde na hlave riadne upevnenú prilbu. Upozorňujeme, že dieťa mladšie ako 15 rokov, prilbu mať MUSÍ!
Vážna nehoda na cykloceste pod mostomVážna nehoda na cykloceste pod mostomVážna nehoda na cykloceste pod mostomVážna nehoda na cykloceste pod mostom