Mariášový turnaj s vysokou účasťou

Mariášový turnaj s vysokou účasťou

Šport     Iveta Tóthová    
Mariáš má pôvod v Nemecku a hrá sa so sedmovými kartami. Patrí medzi obľúbené kartové hry, kde k dobrej logike, koncentrácii a pamäti musí k výhre dopomôcť aj kus šťasteny. Ešte pred pár rokmi bol mariáš považovaný za krčmovú hru, ktorá bola vyslovene mužskou záležitosťou. Dnes majú milovníci tejto kartovej hry založené kluby a karty do rúk berú nielen muži ale aj ženy. Spoločne sa stretávajú na turnajoch, kde vždy vládne zdravá súťaživosť.
 
Jeden z takýchto turnajov sa konal v sobotu 27. augusta vo Vinohradoch nad Váhom. Stretlo sa tu 75 hráčov zo Serede, Žiliny, Bratislavy, Skalice, Trnavy, Pezinka a ďalších bližších aj vzdialenejších miest. Organizátorom bol miestny mariášový klub pod vedením Jána Golisa. Hral sa tradičný mariáš v trojici s vkladom 10 eur.  Na turnaj zavítal aj prezident Slovenského zväzu mariášových klubov Anton Konečný. Vysvetlil, že krása mariášu tkvie v jej ťažkostiach. "V tejto hre je veľa variácií aj preto sa ľudia, ktorí mariáš hrajú musia vedieť koncentrovať a kombinovať. Túto kartovú hru môžeme smelo prirovnať k šachu. Hoci sa snažíme prilákať k tejto hre aj mladých,  vekovým priemerom sa radíme k staršej generácii," uviedol.
 
Turnaj trval neuveriteľných osem hodín. Výsledky jednotlivých kôl sa spracovávali elektronicky. I keď sa všetci snažili podať maximálny výkon, vyhrať mohli iba tí najlepší. Víťazi boli odmenení vecnou cenou a pohárom. Jeden z nich putoval aj do Serede a za tretie miesto si ho odniesol Michal Petráš. No naprázdno nezostali ani ostatní hráči, každý si domov odnášal malú pozornosť.
 
 
 
Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj Mariášový turnaj s vysokou účasťouMariášový turnaj s vysokou účasťouMariášový turnaj s vysokou účasťouMariášový turnaj s vysokou účasťouMariášový turnaj s vysokou účasťouMariášový turnaj s vysokou účasťou