Súťaž o najlepší petangový tím

Súťaž o najlepší petangový tím

Šport     Iveta Tóthová    
Štvrtok 11. augusta bol v Dennom centre pre seniorov vyhradený petangovému turnaju. Pétanque alebo petang je hra pre dve 1-3 členné družstvá, ktoré sa snažia umiestniť gule čo najbližšie k cieľu. Princíp hry je veľmi jednoduchý, no dokonalé zvládnutie techniky a taktiky vyžaduje pravidelný tréning. Výraznou prednosťou tohto športu je to, že ho môže hrať prakticky každý (ženy s mužmi, starci s deťmi ). Petang je hra bez nutnosti fyzickej kondície. Stačí mať v sebe kúsok súťaživosti a chuť pobudnúť na čerstvom vzduchu. 
 
Petangové ihrisko v Dennom centre na Jesenského ulici bolo vybudované v roku 2014 a od tej doby sa tu pravidelne konajú turnaje o najlepšieho hráča. Seniori ale tentoraz urobili malú zmenu a hrali v dvojčlenných tímoch. Do súťaže sa zapojilo osem zmiešaných dvojíc, ktoré si  vyskúšali presnosť svojich rúk a očí. Ideálne počasie a skvelá spoločnosť priateľov boli zárukou príjemne stráveného augustového popoludnia. Súťaž napokon skončila nasledovne:
 
1.miesto a Putovný pohár získala dvojica: Ladislav Mosný a Ferdinand Benedikt
 
2.miesto obsadili:  Eduard Fraňo a Ján Horniak
 
3.miesto patrilo: Viere Krivosudskej a Vladimírovi Krivosudskému
Súťaž o najlepší petangový tímSúťaž o najlepší petangový tímSúťaž o najlepší petangový tímSúťaž o najlepší petangový tímSúťaž o najlepší petangový tímSúťaž o najlepší petangový tímSúťaž o najlepší petangový tímSúťaž o najlepší petangový tímSúťaž o najlepší petangový tímSúťaž o najlepší petangový tímSúťaž o najlepší petangový tímSúťaž o najlepší petangový tímSúťaž o najlepší petangový tímSúťaž o najlepší petangový tímSúťaž o najlepší petangový tím