Podvody na senioroch pokračujú

Podvody na senioroch pokračujú

Mestská polícia     Iveta Tóthová    
 
Ľudia vo vyššom veku sú často ľahkým terčom pre podvodníkov, ktorí využívajú ich dôverčivosť, súcit či nevedomosť. V Galantskom okrese sa opäť objavili rôzne praktiky, ktoré majú obrať starších ľudí o úspory. 
 
 
Polícia na tému podvodov konaných na dôchodcoch pravidelne v Seredi vykonáva osvetovú činnosť. Jedna z nich sa bude konať v Dennom centre pre seniorov na Jesenského ulici 29. septembra 2022. Poučiť svojich rodičov a starých rodičov ale musia aj rodinní príslušníci.  Je nutné ľuďom vo vyššom veku vysvetliť ako sa vyvarovať situáciám, pri ktorých sa môžu stať obeťou trestného činu a často tak prísť aj o celoživotné úspory.
 
Polícia aj touto cestou apeluje najmä na staršie osoby, aby si  každý telefonát, keď od nich niekto žiada peniaze, spätne overili u svojich blízkych. V žiadnom prípade osoby nesmú konať podľa pokynov volajúcich, aj napriek ich opakovanému nátlaku. Peniaze ani informácie k účtom osoby nesmú poskytovať neznámym osobám. Každé podozrivé konanie radšej oznámte štátnej alebo mestskej polícii. 
Podvody na senioroch pokračujú