Basketbalový klub Lokomotíva Sereď zorganizoval počas júla 2022 dva basketbalové kempy.

Basketbalový klub Lokomotíva Sereď zorganizoval počas júla 2022 dva basketbalové kempy.

Šport     Marianna Grillová    
Basketbalový klub Lokomotíva Sereď zorganizoval počas júla 2022 dva basketbalové kempy. Ich cieľom bolo prilákať čo najviac detí k basketbalu, užiť si veľa zábavy, nazbierať nové skúsenosti a hlavne, baviť sa basketbalom. Myslíme, že toto sa v obidvoch prípadoch podarilo!
 
Prvý kemp bol určený pre dievčatá a chlapcov narodených v roku 2011 a mladších. Od 4. do 8. júla sa na ňom zúčastnilo až 46 detí!!! Základňu tvorila športová hala Sokolovňa, kde sme sa v pondelok ráno všetci stretli a zahájili týždeň plný radosti. Denný program sa odohrával nie len v ŠH Sokolovňa ale aj na ZŠ Juraja Fándlyho, kde sme využili nový atletický ovál, telocvične a plaváreň. Stred týždňa sme strávili vo veľkom parku, kde si Ninka pripravila pre deti hľadanie pokladu. V stredu a štvrtok sme strávili poobedie na plavárni, čo sme si všetci veľmi užili. Piatok nás čakala olympiáda, ktorá mala dve časti. Kemperi si mohli zmerať sily medzi sebou v atletike ale aj v basketbalových zručnostiach. Ďakujeme všetkým baskeťakom za účasť, naším pomocníčkam, starším hráčkam, Ninke Dudonovej a Jaje Zrayer za výpomoc a trénerom za prístup a atmosféru, ktorú vytvárali počas celého týždňa!
 
Na druhom kempe sa v termíne od 25. do 29. júla 2022 stretlo 18 chlapcov narodených v roku 2010 až 2012, ktorých doplnilo aj niekoľko starších hráčov. Každý deň sme odštartovali na novej atletickej dráhe na ZŠ Juraja Fándlyho, kde sme sa snažili popracovať na našej kondícii. Neskôr nasledoval presun do ŠH Sokolovňa a basketbalový tréning. Po tréningu nás čakal obed a po ňom zaslúžený odpočinok. Keďže máme pred sebou prvé súťažné zápasy, každý deň sme sa dozvedeli niečo nové o pravidlách a samotnej hre. Pred odchodom domov sme si ešte spoločne zatrénovali a užili veľa zábavy. Nakoľko všetci chlapci na sebe tvrdo pracovali, nechýbala ani sladká odmena v podobe vytúženej zmrzliny. V stredu pred posledným tréningom sme zaželali všetko najlepšie Táni Rybárovej, ktorá nám na kempe pomáhala a práve v tento deň oslavovala narodeniny. Po gratulácii sme sa občerstvili sladkými koláčikmi. Predposledný deň nás čakala menšia zmena. V športovej hale sme nie len trénovali ale aj spali. Po poslednom tréningu sme si vychutnali spoločnú večeru a pobrali sa do postele. Ranným budíčkom a spoločnými raňajkami sme odštartovali posledný deň, ktorý sa niesol v znamení súťaží. Nezabudli sme ani na Jakuba „Cipa“ Vlkoviča, ktorý v piatok oslavoval narodeniny.
 
Chlapci si tento kemp veľmi užili, zlepšili sa a utužili kolektív. Okrem množstva zážitkov si odnášajú tričko a fľašu na vodu s vlastným priezviskom. Ďakujeme za občerstvenie, ktoré nám pomohli zabezpečiť spoločnosti Fresh a Balkánska pekáreň. V neposlednom rade by sme chceli poďakovať trom „kempovým trénerkám“, Zuzke Vaculčiakovej, Lenke Ďurišovej a Táni Rybárovej za pomoc a veľké množstvo práce, ktoré na tomto kempe predviedli.
 
Ďakujeme všetkým kemperom, trénerom a pomocníkom za výbornú atmosféru, ktorú na obidvoch kempoch vytvárali a už teraz sa tešíme na tie budúcoročné!
 
 „PROJEKT JE REALIZOVANÝ S FINANČNOU PODPOROU MESTA SEREĎ”
Basketbalový klub Lokomotíva Sereď zorganizoval počas júla 2022 dva basketbalové kempy.Basketbalový klub Lokomotíva Sereď zorganizoval počas júla 2022 dva basketbalové kempy.Basketbalový klub Lokomotíva Sereď zorganizoval počas júla 2022 dva basketbalové kempy.Basketbalový klub Lokomotíva Sereď zorganizoval počas júla 2022 dva basketbalové kempy.Basketbalový klub Lokomotíva Sereď zorganizoval počas júla 2022 dva basketbalové kempy.Basketbalový klub Lokomotíva Sereď zorganizoval počas júla 2022 dva basketbalové kempy.Basketbalový klub Lokomotíva Sereď zorganizoval počas júla 2022 dva basketbalové kempy.Basketbalový klub Lokomotíva Sereď zorganizoval počas júla 2022 dva basketbalové kempy.Basketbalový klub Lokomotíva Sereď zorganizoval počas júla 2022 dva basketbalové kempy.