Pivná špacírka po miestnych podnikoch

Pivná špacírka po miestnych podnikoch

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
 
Občianske združenie ROD SK pripravilo pre všetkých milovníkov piva už piaty ročník podujatia s názvom PIVNÁ ŠPACÍRKA. Ide o pivno - turistický pochod po seredských podnikoch so štartom v kempingu. Trasa ďalej viedla po 12 podnikoch: DA VINČI, KOLKÁREŇ. FORREST PUB, BISTRO RAKETA, MLYNÁRČAN, POHOSTINSTVO PAPUČA, HOSTINEC BAR TRIO, BAR FONTÁNA, ŠPORTCLUB, CAFÉ BAR KAFEČKO, LIBRESSO BAR, BUFET TRIO (KOCKA). Špacírka bola zakončená opäť v kempingu.
 
Občianske združenie ROD SK je komunita nadšencov slovanskej kultúry, hudby a domáceho varenia piva zo Serede a okolia. „Celá myšlienka vznikla na podporu organizovania akcií, zviditeľnenia nášho malého mesta a obohatenia kultúrneho života nás, ale aj ostatných,“ uviedlo združenie, ktoré malo na podujatie pripravený aj zaujímavý program. To ale narušilo daždivé počasie, ktoré zapríčinilo zrušenie detského programu.  Podvečer sa počasie umúdrilo a program pokračoval podľa plánu. Na pódiu sa vystriedali kapely REBEL SKY z Levíc, THE KARNSTEINS z Bratislavy, ALMANACRA zo Serede, ETANOL/ALKEHOL REVIVAL z Handlovej a OHEN z Trnavy.
 
Víťazom tohtoročnej Pivnej špacírky sa stal Ľuboš Malina, na druhom mieste sa umiestnil Marcel Rybanič a tretie miesto patrilo Mariánovi Vadovičovi. Všetci traja si domov odniesli ocenenie v podobe ročníkových pohárov. Ostatní účastníci obdržali diplom o absolvovaní špacírky.
 


 
Pivná špacírka po miestnych podnikoch