Úspech Hubertu na súťaži Víno Tirnavia 2022

Úspech Hubertu na súťaži Víno Tirnavia 2022

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
 
Víno Tirnavia je medzinárodná súťažná výstava vín a zároveň je najväčším vinárskym sviatkom v Trnave. Ide o najlepšiu a najprísnejšiu slovenskú vinársku súťaž, ktorá už devätnásť rokov prináša milovníkom vína, laikom aj odborníkom jedinečný zážitok z ochutnávky špičkových medailových vín zo Slovenska a zahraničia.
 
Na súťaži sa zlatá medaila udeľuje vínam, ktoré získali viac ako 90 bodov, čo je najprísnejšie hodnotenie na Slovensku. Najvyšším ocenením súťaže je titul šampióna. Vrcholom súťaže je výber šampiónov vo finálovom kole, kde sa proti sebe stretli najlepšie vina z každej komisie. Ako uvádza portál vínko.sk -  Hubert J.E. Sereď získal na súťaži so svojimi produktami hneď niekoľko ocenení.
 
Hubert L'Original brut  sa stal Šampiónom kategórie šumivých vín a získal 92 bodov.
 
Huber Johann, Huber Cabernet Sauvignon Blanc de Noir, Hubert Club Zero Dosage, Hubert de Luxe rosé, Hubert Ice Club a Hubert L'Original demi sec. obsadili striebornú pozíciu.
 
Vinárstvo Hubert J.E. Sereď je najväčším producentom šumivých vín na Slovensku. Kvalitu produktov poznajú ľudia vo všetkých krajinách sveta. Hubert J.E. zbiera so svojimi výrobkami ocenenia takmer na všetkých súťažiach. Portál www.hubert.sk uvádza, že medzi tohtoročné úspechy môžeme zaradiť napríklad súťaž VINUM VINORUM SLOVACIAE 2021, kde sa v kategórii šumivých vín umiestnil na prvom mieste originálny  HUBERT L´Original brut a na štvrtej pozícii  HUBERT Cabernet Sauvignon brut . Ďalší úspech v roku 2022 získala značka Hubert ocenením Superbrands Slovakia, čo bolo už siedmy rok v poradí. Superbrands oceňuje tie najlepšie z najlepších obchodných značiek už viac ako 20 rokov v 90 krajinách sveta. Na Slovensku je tento program aktívny desiaty rok.  Úspechov je samozrejme viac, veď Hubert je svetová značka, ktorá už desaťročia robí dobré meno nášmu mestu.
Úspech Hubertu na súťaži Víno Tirnavia 2022Úspech Hubertu na súťaži Víno Tirnavia 2022