Koncert legendárnej heavy metalovej kapely Accept

Koncert legendárnej heavy metalovej kapely Accept

Kultúra a divadlo     Iveta Tóthová    
 
Milovníci heavy metalu si v sobotu 16. júla prišli skutočne na svoje. Do Serede zavítala legendárna kapela ACCEPT, aby tu predstavila nový album a zároveň odohrala svoje najznámejšie hity.
 
Koncert sa pôvodne mal konať v amfiteátri, no z technických príčin bol presunutý do estrádnej sály Domu kultúry. Prípravy prebiehali už od rána, aby bolo na večer všetko pripravené. Od svetelných efektov,  ozvučenia, zábran až po občerstvenie. Na koncert prišli fanúšikovia z celého Slovenska. Tí najvernejší čakali na autogram pred Domom kultúry už niekoľko hodín pred začiatkom.
 
 
Do správneho varu naladil prítomných predskokan - kapela Anthology.  Po nich už prišla nálož heavy metalu. Práve v tomto žánri je ACCEPT najznámejšia živá kapela na svete.  Už viac ako štyridsať rokov si podmaňujú srdcia fanúšikov. Do Serede prišli predstaviť svoj nový šestnásty album ACCEPT „Too Mean To Die“, ktorý je piatym albumom pre amerického speváka Marka Tornilla ako člena kapely. Pri tvorbe nového albumu ACCEPT opäť spolupracoval s britským producentom Andy Sneep, ktorý spolupracoval aj s Megadeth a Judas Priest. Ako vždy sa koncert ACCEPT nezaobišiel bez klasických zlatých hitov ako „Balls to the Wall“, „Fast as a Shark“, „Metal Heart“ a ďalších.
 
Členovia kapely predviedli svojim živým koncertom neskutočnú show. Podali doslova zničujúci výkon ale zároveň každým tónom svojich fanúšikov nabíjali energiou. Tí odchádzali domov plní eufórie zo stretnutia so svojimi idolmi.
 
Koncert legendárnej heavy metalovej kapely Accept Koncert legendárnej heavy metalovej kapely Accept Koncert legendárnej heavy metalovej kapely Accept Koncert legendárnej heavy metalovej kapely Accept Koncert legendárnej heavy metalovej kapely Accept Koncert legendárnej heavy metalovej kapely Accept Koncert legendárnej heavy metalovej kapely Accept Koncert legendárnej heavy metalovej kapely Accept Koncert legendárnej heavy metalovej kapely Accept Koncert legendárnej heavy metalovej kapely Accept Koncert legendárnej heavy metalovej kapely Accept Koncert legendárnej heavy metalovej kapely Accept Koncert legendárnej heavy metalovej kapely Accept Koncert legendárnej heavy metalovej kapely Accept Koncert legendárnej heavy metalovej kapely Accept Koncert legendárnej heavy metalovej kapely Accept Koncert legendárnej heavy metalovej kapely Accept Koncert legendárnej heavy metalovej kapely Accept