AB-čkári na cyklojazde Trnava - Rysy

AB-čkári na cyklojazde Trnava - Rysy

Šport     Iveta Tóthová    
 
Vo štvrtok 7.7.2022 sa cyklisti z Cyklistického klubu AB Sereď zúčastnili 44. ročníka cyklojazdy Trnava - Rysy 2022.  Ide o vytrvalostnú jazdu cyklistov, ktorej sa zúčastňuje pravidelne viac ako stovka účastníkov. Tento rok bol v zastúpení 14-tich členov CK AB Sereď najpočetnejším klubom.
 
Cieľom cyklojazdy je uctiť si pamiatku príslušníkov Trnavskej posádky a dobrovoľníkov, ktorí sa v auguste 1944 zapojili do bojov v Slovenskom národnom povstaní. Pelotón v počte okolo 170 cyklistov absolvoval trasu dlhú tristo kilometrov počas jedného dňa. Na zastávkach v Horných Hámroch a Nemeckej si účastníci položením kvetov uctili pamiatku hrdinov SNP. 
 
Prvýkrát sa takto vybrali cyklisti z Trnavy do Tatranskej Lomnice už v roku 1974. Odvtedy, s niekoľkoročnou prestávkou po roku 1990, sa toto podujatie koná každý rok. Jazda je otvorená pre každého, účastník však musí mať najazdených aspoň 1500 kilometrov v danom roku. Organizátori zabezpečujú sprievodné vozidlá, zberný autobus, zdravotnú službu, plnohodnotnú stravu i pitný režim. Program sa samotnou jazdou nekončí, účastníci môžu vystúpiť na Rysy alebo absolvovať túry vo Vysokých Tatrách.
AB-čkári na cyklojazde Trnava - RysyAB-čkári na cyklojazde Trnava - RysyAB-čkári na cyklojazde Trnava - RysyAB-čkári na cyklojazde Trnava - RysyAB-čkári na cyklojazde Trnava - RysyAB-čkári na cyklojazde Trnava - Rysy