Malou kvapkou do pohody

Malou kvapkou do pohody

Bezpečnosť     Mgr. Karin Kapustová, PhD. Oddelenie kriminálnej prevencie MsP Sereď    
Občas sa nám všetkým hodí,
vedieť ako do pohody
sami seba rýchlo hodiť.
 
Takto jednoducho v súlade s veršovačkou by sa dal opísať zámer projektu Mestskej polície Sereď realizovať dlhodobé sociálno-výchovné programy zamerané na podporu emocionálnej pohody detí Zippyho kamaráti a Kamaráti Jabĺčka s deťmi prvých a druhých ročníkov ZŠ. Oba preventívne programy boli v školskom roku 2021/2022 realizované s grantovou podporou Nadácie pre deti Slovenska z Nadačného fondu Deti v bezpečí ako súčasť projektu MsP Sereď nesúceho názov Malou kvapkou do pohody.
Pevne veríme, že získané zručnosti ako sú zvládanie zložitých emócií, vyrovnávanie sa s bežnými životnými situáciami, budovanie a udržiavanie priateľstiev a zvládanie rôznych životných zmien deti nasmerujú k plnohodnotnému a spokojnému prežívaniu detstva a ťažiť z nich budú aj v dospelosti ako výskum efektivity realizovaných programov v 31 krajinách sveta naznačuje.
Posledné stretnutie sme si spoločne užili v krásnom prostredí Múzejnej záhrady, kde sme slávnostne programy ukončili. Múzejná záhrada na dva dni ožila detským džavotom a počet kamarátov Zippyho a Jabĺčka sa opäť o niečo rozrástol.
Malou kvapkou do pohodyMalou kvapkou do pohodyMalou kvapkou do pohodyMalou kvapkou do pohodyMalou kvapkou do pohodyMalou kvapkou do pohodyMalou kvapkou do pohodyMalou kvapkou do pohodyMalou kvapkou do pohodyMalou kvapkou do pohodyMalou kvapkou do pohodyMalou kvapkou do pohodyMalou kvapkou do pohodyMalou kvapkou do pohodyMalou kvapkou do pohodyMalou kvapkou do pohodyMalou kvapkou do pohodyMalou kvapkou do pohody