Tvorivý workshop v mestskom múzeu

Tvorivý workshop v mestskom múzeu

Umenie a literatúra     Ružena Scherhauferová    
 
1. a 2. júla 2022 sa uskutočnil v Mestskom múzeu Fándlyho fara 9. ročník Výtvarného workshopu, ktorý bol zameraný na maľbu akrylovými farbami. Tento rok sa spojili farby, tóny, tempo, pomalé aj rýchle, odtieň tmavší či bledší, výška tónu, hĺbka a šírka melódie do farebnej kompozície s použitím lepených nití a zapúšťaním farieb.

Pätnásť amatérskych výtvarníčok a jeden profesionál sa hralo s kompozíciou a maľbou s farbami na hudbu, ktorú počuli hrať vo svojich predstavách. Miestnosťou sa šírila jej farebná vôňa premaľovaná hýrivými odtieňmi akrylu. Wokrshop trval dva dni. Končil hodnotením a vernisážou, na ktorú bola pozvaná aj široká verejnosť. Ako inak, druhý pracovný deň zakončili skvelí hudobníci Ivan Tomovič a Juraj Turtev. Prítomní sa občerstvili na malej recepcii.
Tvorivý workshop v mestskom múzeuTvorivý workshop v mestskom múzeuTvorivý workshop v mestskom múzeuTvorivý workshop v mestskom múzeuTvorivý workshop v mestskom múzeuTvorivý workshop v mestskom múzeuTvorivý workshop v mestskom múzeuTvorivý workshop v mestskom múzeuTvorivý workshop v mestskom múzeuTvorivý workshop v mestskom múzeuTvorivý workshop v mestskom múzeuTvorivý workshop v mestskom múzeuTvorivý workshop v mestskom múzeuTvorivý workshop v mestskom múzeuTvorivý workshop v mestskom múzeuTvorivý workshop v mestskom múzeuTvorivý workshop v mestskom múzeuTvorivý workshop v mestskom múzeuTvorivý workshop v mestskom múzeuTvorivý workshop v mestskom múzeuTvorivý workshop v mestskom múzeuTvorivý workshop v mestskom múzeuTvorivý workshop v mestskom múzeuTvorivý workshop v mestskom múzeuTvorivý workshop v mestskom múzeuTvorivý workshop v mestskom múzeuTvorivý workshop v mestskom múzeuTvorivý workshop v mestskom múzeuTvorivý workshop v mestskom múzeuTvorivý workshop v mestskom múzeuTvorivý workshop v mestskom múzeuTvorivý workshop v mestskom múzeuTvorivý workshop v mestskom múzeuTvorivý workshop v mestskom múzeuTvorivý workshop v mestskom múzeu