Opravený servisný cyklostojan

Opravený servisný cyklostojan

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
 
OZ Mám rád cyklistiku v máji 2019 osadilo pri zadnej bráne do mestského parku servisný cyklostojan. Umožňuje dofúkať pneumatiky, opraviť defekt, či využiť náradie k rôznym iným neočakávaným jednoduchým opravám ako je uvoľnený pedál, nosič či detská sedačka. Používa sa veľmi jednoducho a je kompatibilný so všetkými typmi bicyklov.  Stojan ale kvôli poškodeniu pumpy nemohol na sto percent slúžiť svojmu účelu .
 
Erik Štefanek zo združenia vysvetlil: "Poškodenú pumpu na servisnom cyklostojane sme vymenili. Pumpa bola dlhšiu dobu poškodená a aj vďaka dotácii z mesta Sereď sa nám podarilo zakúpiť novú a osadiť ju do stojanu. Verím, že poslúži nie len domácim cyklistom ale aj turistom či mamičkám s kočíkmi. Oslovili sme aj mestskú políciu, či by bolo možné nasmerovať kameru aj na tento stojan."
 
Servisný cyklostojan značky Mantis slúži najmä obyvateľom mesta Sereď, ale aj návštevníkom a turistom a to po športovej, rekreačnej aj dopravnej stránke. Tak ako v okolitých mestách aj v Seredi sa osvedčil a u verejnosti si získal pozitívne ohlasy. Po oprave môže stojan opäť v prípade potreby poskytnúť rýchlu pomoc.
 
Erik Štefanek viac vysvetlil vo svojom videu: prehrať video
Opravený servisný cyklostojanOpravený servisný cyklostojanOpravený servisný cyklostojanOpravený servisný cyklostojan