Prvá polovica sezóny 2022 plná medailí

Prvá polovica sezóny 2022 plná medailí

Šport     ŠK Cyklo-Tour Sereď    
 
Začiatok sezóny už v januári
 
Počet pretekov sa po pandémii vracia do normálu a tak aj cyklisti z klubu ŠK Cyklo-Tour Sereď mohli nastúpiť do pretekárskeho kolotoča. Sezóna začala tento rok o niečo skôr. Prvé závody sa uskutočnili už v januári formou smart trenažéroch na V4 eCUP závodoch, ktoré vyvrcholili Majstrovstvami Slovenska v e-športe v Bratislavskom obchodnom centre koncom mesiaca február. Do tejto zimnej sérii pretekov sa zapojili aktívne aj organizačne. Organizačne bol klub do príprav oslovený vedením Slovenského zväzu cyklistiky, keďže je zapojený aj do aktivít spojených s pretekmi Okolo Slovenska a má rovnako skúsenosti s prípravami aj ďalších cyklistických pretekov a podobných akcií. Čo sa týka aktívneho zapojenia, počas zimných pretekov  zbierali body do celkovej kvalifikácie. Najviac ich nazbierala Martina Hudáková, ktorá sa dostala aj do finále. Hoci jej podujatie nevyšlo podľa očakávaní, predviedla skvelý výkon za čo jej patrí veľký rešpekt. Do súťaže počas majstrovstiev pre verejnosť sa zapojil vtedy aj Giovanni Guelli z Talianska, ktorý obsadil prvé miesto (vtedy ešte organizátori netušili, že o pár mesiacov bude jazdiť za ich klub :-) ). Giovanni je tiež súčasťou Talianskeho výberu, ktorý preteká na platforme ZWIFT.
 
Výročie klubu
 
V máji sa počas víkendového tímového sústredenia v Piešťanoch, kde cyklisti zbierali ďalšie kilometre do sezóny, uskutočnila pred novinármi aj tlačová konferencia k DHL Sereďmaratónu, oficiálne vyhodnotenie predchádzajúcej sezóny a menšia oslava výročia klubu. Ten oslávil tento rok už svoje 20.narodeniny. Okrem spomienky na bývalého riaditeľa a zakladateľa Dušana Holbíka si členovia zrekapitulovali aj predchádzajúce aktivity a výsledky, ktoré klub počas tak dlhej doby fungovania zvládol.  Veríme, že v tejto myšlienke bude s touto super partiou pokračovať aj naďalej.
 
Pretekanie po celom Slovensku
 
Ďalšie mesiace patrili už klasickým maratónom Prievidzský, Neusiedlersee, či DHL Sereďmaratón, ktorý organizuje taktiež tento klub. Preteky písali už svoju 16.ročník a evidujú rekordnú obsadenosť viac ako 550 cyklistov. Obsadenie má klub aj na Slovenskom pohári, kde štartujú najlepší cyklisti zo Slovenska. Ďalej je to Merida road cup, či na opačnom konci Slovenska Východná road liga, kde má klub taktiež zastúpenie aj s cyklistami z Košickej divízie. Na tomto podujatí sa tiež obsadzujú pódiové umiestnenia.
Od mája prebieha v Trnavskom kraji aj regionálna liga Trnavská cyklistická liga. Načasovanie pretekov na stredu je ideálne, pretože je to super príprava pred víkendovými podujatiami. Minulý rok sa klubu podarilo vyhrať súťaž tímov, keďže pretekali na všetkých kolách a nazbierali najviac bodov za umiestnenia. Veríme, že sa to podarí obhájiť aj tento rok. 
Okrem cestných pretekov má klub zastúpenie aj na MTB pretekoch, časovkách a bežeckých pretekoch. Na MTB pretekoch obsadzujú cyklisti klubu vo svojich kategóriách umiestnenia okolo TOP10. Na bežeckých pretekoch sa im darí rovnako výborne. Zo všetkých pretekov na Slovensku a v Čechách, kde štartovali, si odniesli medailu, čo je parádny pocit.
 
Prvá polovica sezóny mala aj svoje negatívne dopady.
 
Pod viacerých jazdcov sa, ako pri Petrovi Saganovi, podpísal pod výkon COVID19, alebo zranenia počas pretekov, či tréningov. Aktuálne prebieha rehabilitácia o jednej cyklistky, ktorá spadla na rakúskych pretekoch a zlomila si zápästie. Ďalší začína po zrážke s autom (kde mu šoférka nedala prednosť počas tréningu) opäť zbierať kilometre na bicykli. Ďalší dvaja sa taktiež postupne dostávajú do formy po operácii ruky a viróze.
 
 
Medaile a umiestnenia
 
Od januára do konca júna sa štartovalo na 30 podujatiach na ktorých sa takto bodovalo:
1.miesto - 11x
2.miesto - 14x
3.miesto - 4x
TOP 5 - 7x
TOP 10 - 17x
Pred nami je júl, kde bude celý svet z obývačiek sledovať, ako bojujú o víťazstvá cyklisti na Tour de France. Bojovať budeme cyklisti z klubu ŠK Cyklo-Tour Sereď. Čakajú ich ďalšie mesiace pretekov, športových podujatí a súťaží, ktoré pripravujú (Jazda po trase Sereďmaratónu, Okolo Slovenska, Mikulášska jazda v Seredi a ďalšie). Veľká vďaka za finančnú podporu patrí najmä mestu Sereď, ktoré pomohlo organizačne aj s prípravou pretekov DHL Sereďmaratón a tiež ďalším partnerom, ktorí podporujú tento športový klub. Výsledkom je reklama mestu po celom Slovensku a príprava podujatí aj deti a obyvateľov tohto mesta.
Prvá polovica sezóny 2022 plná medailíPrvá polovica sezóny 2022 plná medailíPrvá polovica sezóny 2022 plná medailíPrvá polovica sezóny 2022 plná medailíPrvá polovica sezóny 2022 plná medailíPrvá polovica sezóny 2022 plná medailíPrvá polovica sezóny 2022 plná medailíPrvá polovica sezóny 2022 plná medailíPrvá polovica sezóny 2022 plná medailíPrvá polovica sezóny 2022 plná medailíPrvá polovica sezóny 2022 plná medailíPrvá polovica sezóny 2022 plná medailíPrvá polovica sezóny 2022 plná medailíPrvá polovica sezóny 2022 plná medailíPrvá polovica sezóny 2022 plná medailíPrvá polovica sezóny 2022 plná medailíPrvá polovica sezóny 2022 plná medailíPrvá polovica sezóny 2022 plná medailíPrvá polovica sezóny 2022 plná medailíPrvá polovica sezóny 2022 plná medailí