Juniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľu

Juniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľu

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
 
Vo štvrtok 30. júna sa v Dennom centre pre seniorov na Jesenského ulici konal Juniáles spojený so súťažou o najchutnejšiu štrúdľu. Ani extrémne horúčavy, ktoré sa šplhali takmer k 40 st. C, neodradili seniorov prísť do centra zabaviť sa na spoločenskom podujatí, ktorého tradícia trvá už niekoľko rokov.
 
Hneď na úvod prebehla súťaž o tú naj...štrúdľu.  Tá môže byť rôzna: ťahaná či váľkaná s rôznorodou náplňou. Najobľúbenejšia je jablková, maková, orechová alebo čerešňová  – fantázii sa medze nekladú.
 
Súťaže sa zúčastnilo 6 gazdiniek, z ktorých päť upieklo klasickú štrúdľu a jedna výborný koláčik. O víťazoch rozhodovala trojčlenná porota, ktorá pracovala v zložení: Ján Horniak, Jozef Bucha a Etela Lašáková. Členovia posudzovali ako chuťové kvality, tak aj vizuálnu stránku koláčikov. Po ochutnávke porota rozhodla o nasledovnom poradí: najchutnejšiu štrúdľu a prvé miesto získala Mária Krivosudská, na druhom mieste sa umiestnila Anna Karelová. O tretie mieto sa podelili dve gazdinky: Anna Smolenová a Viera Kubíková. Na štvrtom mieste sa umiestnila Helena Straňáková a piate obsadila Antónia Valábeková. Výherkyne boli ocenené vecným darom, ktoré im odovzdal vedúci centra Jozef Valábek a predseda poroty Ján Horniak.
 
Po ukončení súťaže nasledovala zábava. Do tanca a spevu hrala skupina NAŠI. Repertoár mali naozaj pestrý a každý si prišiel na svoje. Podávalo sa občerstvenie v podobe pečených klobások, špekáčikov, piva, nealka, kávičky či minerálky. Kultúrno-spoločenské podujatie skončilo v podvečerných hodinách. Denné centrum bude mať od 1.júla mesačné prázdniny. Členovia sa opäť stretnú 31. júla na meninovej párty. Na stretnutie s nimi sa už teraz tešíme aj my.
Juniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľuJuniáles a súťaž o najchutnejšiu štrúdľu