Taekwon-do turnaj „POD HRADOM“ so seredskou účasťou

Taekwon-do turnaj „POD HRADOM“ so seredskou účasťou

Šport     Ema Valenčíková    
Po dlhej, takmer 3 ročnej prestávke sa seredskí taekwondisti znova ocitli v ringoch. V sobotu 11. 6. 2022 sa zúčastnili turnaja s názvom Pod hradom na východe Slovenska, v Turni nad Bodvou, kde bojovali proti tímom zo Slovenska a Maďarska.
 
Osemčlenný tím bol tvorený žiakmi a juniormi a hoci cvičenci zo Serede stáli naposledy v ringu v roku 2019, bojovali statočne.
V technických zostavách získali 8 medailí. Do ringu sa na začiatok postavili s veľkou odvahou dve žiačky Viktória Rajská a Karolína Kubáliková, pre ktoré to bola nová skúsenosť. Najmladšie seredské dievčatá si zo svojej prvej súťaže odniesli zlato. Zo žiakov bol najúspešnejší vo svojej kategórii Simon Rajský a cenný kov si odniesol tiež Alex Georgiev. Juniorky taktiež nesklamali a získali medaily. Svoju kategóriu vyhrala Tatiana Janíková a z vyšších technických stupňov Ema Valenčíková.
 
Zo sparingu, ktorého sa mohli zúčastniť len vyššie technické stupne, si odniesli 3 medaily. Za Sereď sa ho zúčastnili juniorky. Vo svojej kategórii si striebro odniesla Tamara Královičová. V ďalšej váhovej kategórii, ktorá bola zmiešaná juniorsko-seniorská, bol finálový zápas medzi bojovníčkami zo Serede Valériou Sárkányovou a Emou Valenčíkovou s úspešnejším koncom pre Emu.
 
Nakoniec sa 2 juniorky, Valéria Sárkányová a Ema Valenčíková, zúčastnili aj silového prerážania. Dievčatá sa tejto disciplíny zúčastnili prvýkrát, čiže to bola pre nich nová skúsenosť. Eme Valenčíkovej sa podarilo vybojovať aj v tejto disciplíne zlato.
 
Seredský tím na súťaži v Turni nad Bodvou vybojoval spolu 12 medailí, z toho 7 zlatých, 3 strieborné a 2 bronzové.
 
Výsledky
1. miesto: Tatiana Janíková (zostavy), Karolína Kubáliková (zostavy), Viktória Rajská (zostavy), Simon Rajský (zostavy), Ema Valenčíková (zostavy, sparing, silové prerážanie)
2. miesto: Tamara Královičová (sparing), Valéria Sárkányová (zostavy, sparing)
3. miesto: Alex Georgiev (zostavy), Tamara Královičová (zostavy)
TAEKWON-DO TURNAJ „POD HRADOM“ SO SEREDSKOU ÚČASŤOU