Seniori na kúpeľnom pobyte v Dudinciach

Seniori na kúpeľnom pobyte v Dudinciach

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
Klub dôchodcov Dolná Streda zorganizoval v termíne od 13.6. do 17.6. relaxačný  pobyt v známom kúpeľnom meste Dudince. Nakoľko nebola naplnená kapacita autobusu, vedúca klubu Emília Válkyová pozvala na pobyt aj viacero Seredčanov.
 
Liečivá minerálna voda v Dudinciach patrí medzi najvzácnejšie vody na svete. Je to vysoko mineralizovaná voda, ktorej ojedinelá kombinácia oxidu uhličitého a sulfánu umožňuje liečbu rôznych ochorení súčasne. Vodu podobného zloženia nájdete v Európe už len vo Vichy (Francúzsko). Pobyt v kúpeľoch je zameraný na zmiernenie ochorenia pohybového aparátu, kardiovaskulatórnych a neurologických ochorení či choroby profesionálneho preťaženia.
Pre klientov kúpeľov boli pripravené masáže, perličkové kúpele, cvičenie vo vode, magnetoterapia, finska a parná sauna, liečba ultrazvukom, plynovými injekciami, biolampou či striedavým prúdom.  V cene pobytu si každý z rekreantov mohol vybrať desať procedúr, ďalšie boli za poplatok. Súčasťou bola aj tanečná zábava, kedy sa aj pohybovo menej zdatní seniori zapojili do tanca. Počas pobytu sa všetci navzájom lepšie spoznali a nadviazali nové priateľstvá. Domov sa vrátili oddýchnutí a nabití novou energiou.
Seniori na kúpeľnom pobyte v DudinciachSeniori na kúpeľnom pobyte v DudinciachSeniori na kúpeľnom pobyte v DudinciachSeniori na kúpeľnom pobyte v DudinciachSeniori na kúpeľnom pobyte v DudinciachSeniori na kúpeľnom pobyte v DudinciachSeniori na kúpeľnom pobyte v DudinciachSeniori na kúpeľnom pobyte v DudinciachSeniori na kúpeľnom pobyte v DudinciachSeniori na kúpeľnom pobyte v DudinciachSeniori na kúpeľnom pobyte v DudinciachSeniori na kúpeľnom pobyte v DudinciachSeniori na kúpeľnom pobyte v DudinciachSeniori na kúpeľnom pobyte v DudinciachSeniori na kúpeľnom pobyte v DudinciachSeniori na kúpeľnom pobyte v DudinciachSeniori na kúpeľnom pobyte v DudinciachSeniori na kúpeľnom pobyte v DudinciachSeniori na kúpeľnom pobyte v DudinciachSeniori na kúpeľnom pobyte v DudinciachSeniori na kúpeľnom pobyte v DudinciachSeniori na kúpeľnom pobyte v DudinciachSeniori na kúpeľnom pobyte v DudinciachSeniori na kúpeľnom pobyte v DudinciachSeniori na kúpeľnom pobyte v DudinciachSeniori na kúpeľnom pobyte v DudinciachSeniori na kúpeľnom pobyte v DudinciachSeniori na kúpeľnom pobyte v DudinciachSeniori na kúpeľnom pobyte v DudinciachSeniori na kúpeľnom pobyte v DudinciachSeniori na kúpeľnom pobyte v Dudinciach