Podávali sa tradičné Raňajky pre cyklistov

Podávali sa tradičné Raňajky pre cyklistov

Šport     Iveta Tóthová    
 
OZ Mám rád Cyklistiku opäť v Seredi zorganizovalo obľúbené Raňajky pre cyklistov. Podujatie sa konalo v rámci celoslovenskej kampane Do práce na bicykli, ktorá je  najväčšou kampaňou podporujúcu rozvoj cyklistickej dopravy na Slovensku.
 
Občerstvovací stánok s rôznym druhom pečiva, minerálkami, oblátkami, džúsom či ovocím bol už tradične umiestnený pri svetelnej križovatke. Raňajky sa podávali zdarma, stačilo si ráno vziať bicykel a cestou do práce, obchodu alebo školy si spraviť krátku zastávku pri stánku.
 
Cyklisti mohli zároveň s organizátormi viesť debatu o potrebe ďalších cyklostojanov v meste, o bezpečnosti cyklistov na cestách ale aj o možnostiach ako zabezpečiť bicykel proti krádeži. Zároveň sa mohli dozvedieť novinky v oblasti budovania cyklistickej infraštruktúry v meste. Aktuálne je vo fáze príprav nový cyklistický ťah cez mesto, ktorý bude spájať oba mosty v Seredi. Cyklocesta bude súčasťou aj nového nadjazdu nad železničnou traťou. Ďalším projektom bude výstavba novej cyklotrasy, vedúcej po hrádzi od Serede smerom na Šúrovce, ktorú TTSK začne už o niekoľko týždňov.
Podávali sa tradičné Raňajky pre cyklistovPodávali sa tradičné Raňajky pre cyklistovPodávali sa tradičné Raňajky pre cyklistovPodávali sa tradičné Raňajky pre cyklistovPodávali sa tradičné Raňajky pre cyklistovPodávali sa tradičné Raňajky pre cyklistovPodávali sa tradičné Raňajky pre cyklistovPodávali sa tradičné Raňajky pre cyklistovPodávali sa tradičné Raňajky pre cyklistovPodávali sa tradičné Raňajky pre cyklistovPodávali sa tradičné Raňajky pre cyklistovPodávali sa tradičné Raňajky pre cyklistovPodávali sa tradičné Raňajky pre cyklistovPodávali sa tradičné Raňajky pre cyklistovPodávali sa tradičné Raňajky pre cyklistovPodávali sa tradičné Raňajky pre cyklistovPodávali sa tradičné Raňajky pre cyklistovPodávali sa tradičné Raňajky pre cyklistovPodávali sa tradičné Raňajky pre cyklistovPodávali sa tradičné Raňajky pre cyklistovPodávali sa tradičné Raňajky pre cyklistovPodávali sa tradičné Raňajky pre cyklistovPodávali sa tradičné Raňajky pre cyklistovPodávali sa tradičné Raňajky pre cyklistovPodávali sa tradičné Raňajky pre cyklistovPodávali sa tradičné Raňajky pre cyklistovPodávali sa tradičné Raňajky pre cyklistovPodávali sa tradičné Raňajky pre cyklistovPodávali sa tradičné Raňajky pre cyklistovPodávali sa tradičné Raňajky pre cyklistovPodávali sa tradičné Raňajky pre cyklistov