Nové trhovisko v Seredi by potrebovalo viac stojanov na bicykle

Nové trhovisko v Seredi by potrebovalo viac stojanov na bicykle

Obyvatelia nášho mesta využívajú čerstvo zrekonštruované trhovisko v tomto období naplno. Každý týždeň v sobotu sa tu konajú už tradične trhy, kde prichádza množstvo návštevníkov. Ľudia prichádzajú najčastejšie peši, na bicykloch ale aj na autách.
 
Už dlhšiu dobu upozorňujem na chýbajúce stojany pre bicykle, ktoré sú umiestnené len v zadnej časti trhoviska, za sociálnymi zariadeniami. Tie však slúžia najmä detskému ihrisku a pre návštevníkov trhoviska sú od ruky a mimo dohľadu, teda aj menej bezpečné. Stojany je potrebné umiestniť jednak k hlavnému vchodu na trhovisko, odkiaľ prichádza veľká väčšina návštevníkov na bicykloch, ale aj do priestoru medzi dva prístrešky, kde sa ešte má v budúcnosti umiestniť pergola.
 
Navrhujem umiestniť sem dočasne aj staršie stojany, prípadne presunúť jeden stojan zo zadnej časti trhoviska, ktorý sa nevyužíva. Bicykle tak nebudú končiť opreté a zamknuté o značky, lavičky či stromy a môže to presvedčiť aj ďalších návštevníkov pre výber tohoto ekologického dopravného prostriedku.
 
Zareagujem ešte aj na vytvorené parkovisko pre autá na vstupnej časti trhoviska, ktoré aktuálne slúži jeho návštevníkom. Keďže je umiestnené dosť nešťastne v prednej časti trhoviska, prichádzajúci ľudia musia tu zaparkované autá obchádzať po ceste. Aj keď tá nie je frekventovaná, zhoršuje to prístup na trhovisko a kazí pekný dojem. Tu by pomohlo, ak by sa polovica parkovacích miest uvoľnila a slúžila ako vstupný koridor pre návštevníkov.
Návštevníci trhoviska na aute si ich môžu zaparkovať aj v zadnej časti trhoviska, kde sú ďalšie parkovacie miesta. Na trhovisko tak môžu prísť zo smeru od hrádze.
 
Avšak pred tým, než vyrazíte na nákupy na trhovisko, zvážte aj iný spôsob dopravy než je auto. Prospejete tým nie len sebe, ale aj celkovo prostrediu v našom meste.
Nové trhovisko v Seredi by potrebovalo viac stojanov na bicykleNové trhovisko v Seredi by potrebovalo viac stojanov na bicykleNové trhovisko v Seredi by potrebovalo viac stojanov na bicykleNové trhovisko v Seredi by potrebovalo viac stojanov na bicykleNové trhovisko v Seredi by potrebovalo viac stojanov na bicykleNové trhovisko v Seredi by potrebovalo viac stojanov na bicykleNové trhovisko v Seredi by potrebovalo viac stojanov na bicykle