Jubilejný PRENGO CUP bude výnimočný

Jubilejný PRENGO CUP bude výnimočný

Šport     Martin Michalík organizátor podujatia PRENGO CUP 2022    
Už budúci týždeň bude patriť najväčšiemu slovenskému turnaju PRENGO CUP. Keďže ide o jubilejný 10. ročník, dali si organizátori záležať, aby bol výnimočný. Podarilo sa im to už aj tým, že podujatie je oficiálnym sprievodným podujatím UEFA majstrovstiev Európy do 19 rokov, ktoré odštartujú už túto sobotu v Trnave.
 
PRENGO CUP OPÄŤ NA LOKOTKE AJ S GAMING ZÓNOU
Po druhýkrát v histórii nájde PRENGO CUP svoje dejisko na ihriskách Lokomotívy Trnava. Vlaňajší model a zmena prostredia sa osvedčila a tento rok sa populárny turnaj posunie ešte o ďalší level vyššie. Z kapacitných dôvodov areálu je však počet družstiev v hlavnom turnaji limitovaný. Aj preto sa prihláškami zaplnil limit 60 tímov už počas prvého týždňa od spustenia registrácie.
Na Lokomotíve sa uskutočnia len súboje v základných skupinách a boje v play off až do štvrťfinále. V celom areáli budú pripravené rôzne atrakcie, široká ponuka občerstvenia a na svoje si prídu aj diváci, ktorí futbal aktívne hrať nebudú. Môžu si napríklad v hernej obývačke zahrať futbal FIFA 22 na herných konzolách PS5, pre najmenších je pre zmenu pripravený stan s detskými aktivitami.
 
O TITULE SA ROZHODNE VO FUTBALOVEJ KLIETKE NA PEŠEJ ZÓNE
Záverečné semifinálové a finálové zápasy sa presťahujú po niekoľkohodinovej prestávke priamo do centra mesta na pešiu zónu pred radnicu na Hlavnej ulici. Tam bude pripravené osieťované ihrisko s umelým povrchom, mantinelmi a tribúnami. Čerešničkou bude slávnostná večerná atmosféra, keďže finále sa už bude hrať pod umelým osvetlením. Od 18.00 h sa tu uskutočnia duely v oboch hlavných kategóriách s predpokladaným koncom o 22. hodine. Vítaní sú všetci návštevníci a fanúšikovia futbalu, ktorí si budú chcieť spríjemniť letný sobotný večer. (obr. 1)
 
O PRENGO CUP ZABOJUJÚ AJ ŠKOLÁCI
To zďaleka nebude všetko. Turnaj totiž bude mať na spomínanom mobilnom ihrisku v centre mesta aj ďalšie sprievodné podujatia. Už vo štvrtok 23. júna sa predvedú futbalisti 7. a 8. ročníkov v rámci turnaja trnavských základných škôl. Piatok bude patriť stredoškolákom zo všetkých okresov v rámci Trnavského kraja a podvečer pre zmenu aktívnym veteránom nad 60 rokov, ktorí predvedú ukážku tzv. walking futbalu. Po PRENGO CUPovej sobote sa v nedeľu na turnaji predstavia futbalisti do 12 rokov z rôznych trnavských futbalových klubov. (obr. 2)
 
SLOVNAFT CUP NA HLAVNEJ ULICI
Všetci okoloidúci futbaloví fanúšikovia sa budú môcť odfotiť v piatok od 13:30 do 14:00 a v sobotu pred semifinálovými súbojmi od 17:30 s aktuálnou trofejou Slovnaft cupu, ktorú vyhrali futbalisti Spartaka za víťazstvo v práve skončenom ročníku.
 
NÁBOR ROZHODCOV
Vzhľadom na množstvo zápasov by organizátori radi rozšírili rady rozhodcov. Záujemcovia o túto platenú pozíciu na turnaji sa môžu prihlásiť na telefónom čísle 0908 119 697. (obr. 3)
Jubilejný PRENGO CUP bude výnimočnýJubilejný PRENGO CUP bude výnimočnýJubilejný PRENGO CUP bude výnimočný