Mestské múzeum Vás pozýva na vernisáž a koncert, v stredu 22. júna o 17.00

Mestské múzeum Vás pozýva na vernisáž a koncert, v stredu 22. júna o 17.00

Kultúra a divadlo     Mestské múzeum    
Dom kultúry - Mestské múzeum v Seredi pripravilo v spolupráci s výtvarníkmi zo Serede a okolia 5. ročník výstavy umeleckých diel pod názvom „Seredská farebná paleta 2022“. V stredu 22. júna 2022 o 17. hodine sa uskutoční v Mestskom múzeu v Seredi vernisáž tejto výstavy. Piateho ročníka prehliadky neprofesionálnej výtvarnej tvorby sa zúčastní štrnásť výtvarníkov: Barbora Bohušová, Miroslav Čirka, Elizabeth Gálová, Peter Hanakovič, Elena Havriľáková, Elena Chatrnúchová, Mária Kalinayová, Marta Kalinayová, Ľubomíra Kubalová, Marta Kučerová, Danka Mandáková, Peter Navrátil, Rudolf Šiška, Zdenka Vrábelová. Hosťom výstavy je Martina Némethová, aranžérka mydlových kytíc. Garanciu výberu kvalitných umeleckých prác do výstavy poskytla múzeu
akademická maliarka Blanka Kästová zo Serede, ktorá svojou odbornosťou a ochotou participovať na tomto projekte je aj kurátorkou výstavy spolu s vedúcou mestského múzea Máriou Dikovou.

Otvorenie výstavy podporilo zoskupenie Seredskí Zettepáci hudobným programom – fujarovým sólom Juraja Tomčányiho. Po otvorení výstavy Seredskí Zettepáci spolu s organizátorom pozývajú aj širokú verejnosť na koncert ľudovej hudby s heligónkou, ktorý sa uskutoční v tento deň o 18.00 hod. v Múzejnej záhrade Mestského múzea v Seredi.
 
Výstava Seredská paleta 2019 potrvá od 23. júna 2022 do 23. augusta 2022. Pre návštevníkov bude sprístupnená počas otváracích hodín Mestského múzea v Seredi utorok až sobotu od 10.00 hodiny do 18.00 hodiny.
Mestské múzeum Vás pozýva na výstavu a koncert