Prejazd historických vozidiel mestom

Prejazd historických vozidiel mestom

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
 
Milovníci veteránov sa mohli pokochať ich krásou v piatok 3. júna, kedy približne 50 historických vozidiel prešlo cez SEREĎ v rámci podujatia Piešťanské zlaté stuhy. Ide o medzinárodné podujatie, ktoré si tento rok pripisuje v poradí  už 29. ročník. Spanilá jazda odštartovala v Drahovciach smerom na Leopoldov, Šúrovce, SEREĎ, Veľké Úľany a s prestávkou v Jelke. V poobedných hodinách sa rovnakou trasou vracali späť opäť cez SEREĎ, Šúrovce, Leopoldov, Veselé, Trebatice až na veľké stretnutie do Piešťan. Cestou prešli ďalšími väčšími aj menšími obcami a kto ich videl bol určite nadšený. Účastníci boli nielen zo Slovenska ale aj Čiech, Rakúska a Nemecka. Niektoré vozidlá boli skutočné skvosty a pri jazde z nich vyžarovala starodávna elegancia. My sme si na  jazdu veteránov počkali pred kaplnkou v Čepeni. Väčšina posádok nás zdravila zvukovým znamením či zamávaním. Mnohí zberatelia veteránov svoje vzácne kúsky šoférovali dokonca  dobovom oblečení, čo naozaj pôsobilo ako návrat do dávnej minulosti.
 
Stretnutia majiteľov automobilov v Piešťanoch siahajú do prvej polovice 20-teho storočia. V rokoch 1932 až 1937 sa tu konali slávne súťaže o najkrajší automobil, známe pod názvom Concours d Elégance. Zúčastňovali sa ich známi kúpeľní hostia či tunajší lekári s nablýskanými automobilmi, napríklad aj herec Vlasta Burian.
 
 
 
Prejazd historických vozidiel mestomPrejazd historických vozidiel mestomPrejazd historických vozidiel mestomPrejazd historických vozidiel mestomPrejazd historických vozidiel mestomPrejazd historických vozidiel mestomPrejazd historických vozidiel mestomPrejazd historických vozidiel mestomPrejazd historických vozidiel mestomPrejazd historických vozidiel mestomPrejazd historických vozidiel mestomPrejazd historických vozidiel mestomPrejazd historických vozidiel mestomPrejazd historických vozidiel mestomPrejazd historických vozidiel mestomPrejazd historických vozidiel mestomPrejazd historických vozidiel mestomPrejazd historických vozidiel mestomPrejazd historických vozidiel mestomPrejazd historických vozidiel mestomPrejazd historických vozidiel mestomPrejazd historických vozidiel mestomPrejazd historických vozidiel mestomPrejazd historických vozidiel mestomPrejazd historických vozidiel mestomPrejazd historických vozidiel mestomPrejazd historických vozidiel mestomPrejazd historických vozidiel mestomPrejazd historických vozidiel mestomPrejazd historických vozidiel mestomPrejazd historických vozidiel mestomPrejazd historických vozidiel mestomPrejazd historických vozidiel mestom