Muž priviezol na políciu v Seredi mínu vo vlastnom aute

Muž priviezol na políciu v Seredi mínu vo vlastnom aute

Bezpečnosť     Iveta Tóthová    
V piatok 3. júna 2022 prišiel na Obvodné oddelenie policajného zboru v Seredi muž, ktorý v kufri svojho auta doviezol zhrdzavenú mínu. Kovový predmet mal vykopať na svojom pozemku v miestnej záhradkárskej osade. Bolo šťastím, že bola mína nefunkčná a nedošlo k tragédii. Policajti ihneď na miesto privolali pyrotechnika z Trnavy, ktorý potvrdil, že ide o protitankovú mínu z 2. svetovej vojny. Mína bola nefunkčná z dôvodu chýbajúceho iniciátora. Informáciu prinieslo KR PZ v Trnave s tým, že sa s takýmto nebezpečným správaním už dávno nestretli.  
 
Pyrotechnik mínu zaistil a bezpečne previezol na určené miesto. Neskôr bude spolu s ďalšou muníciou hromadne zlikvidovaná. 
 
Polícia upozorňuje na takéto jednanie. Pokiaľ objavíte podozrivý predmet, aj keď na vlastnom pozemku,  v žiadnom prípade s ním nijako nemanipulujte, ale ihneď privolajte políciu. To, že je munícia stará a hrdzavá, neznamená, že nie je nebezpečná. Aj keď vyzerá nefunkčne, pri neodbornej manipulácií môže prísť k jej odpáleniu. Vždy myslite na svoju bezpečnosť a aj bezpečnosť ďalšich prítomných ľudí. Ľahkovážnym konaním môže prísť k ujme na zdraví a v krajnom prípade až k strate na životoch.  
Muž priviezol na políciu v Seredi mínu vo vlastnom aute