Petangový turnaj seniorov

Petangový turnaj seniorov

Šport     Iveta Tóthová    
 
Seniori z Denného centra sa pravidelne zúčastňujú pohybových aktivít. Rozhýbu tým svoje telo, udržujú sviežu myseľ a utužia priateľské vzťahy. Najčastejšími športovými disciplínami sú turnaj v hode šipkami, bowlingový turnaj a obľúbený petang.
 
Tohtoročná súťaž v petangu mala tri kolá. Najprv súťažili ženy, potom muži a napokon to bolo zmiešané kolo.
 
Prvé kolo sa konalo 12. mája a turnaja sa zúčastnilo 8 žien.  Na prvom mieste sa umiestnila Ľudmila Tillingerová, na druhom Zdenka Slobodová,  tretie miesto obsadila Mária Krivosudská a štvrté Helena Živojinová.
 
Druhé kolo sa uskutočnilo 26. mája a súťažilo celkom 10 mužov. Prvé miesto si vybojoval Eduard Frańo, na druhom mieste sa umiestnil Štefan Smolen, tretie miesto patrilo Ladislavovi Mosnému a štvrté Ferdinandovi Benedikovi
 
Finálové kolo  o „Absolútneho majstra DC v petangu” sa uskutočnilo 2.6.2022. Zúčastnili sa ho štyria najlepší súťažiaci z kategórie žien a mužov.
Najlepší z najlepších bol Eduard Fraňo, ktorý sa stal majstrom petangu. Na druhom mieste sa umiestnila Viera Krivosudská , na treťom Štefan Smolen a štvrté miesto patrilo Ľudmile Tillingerovej.
 
 
Petangový turnaj seniorovPetangový turnaj seniorovPetangový turnaj seniorovPetangový turnaj seniorovPetangový turnaj seniorovPetangový turnaj seniorovPetangový turnaj seniorovPetangový turnaj seniorovPetangový turnaj seniorovPetangový turnaj seniorovPetangový turnaj seniorovPetangový turnaj seniorovPetangový turnaj seniorovPetangový turnaj seniorovPetangový turnaj seniorovPetangový turnaj seniorovPetangový turnaj seniorov