TRX - silové a kondičné cvičenie s vlastnou váhou na madlách zavesených zo stropu

TRX - silové a kondičné cvičenie s vlastnou váhou na madlách zavesených zo stropu

Šport     Iveta Tóthová    
 
Prinášame Vám ďalší článok o možnostiach športového vyžitia v Seredi. Po PILATESE padla  voľba na TRX. Ide o cvičenie s vlastnou váhou na madlách zavesených zo stropu.  Doslova je to Total-Body Resistance Exercise = Cviky pre zaťaženie celého tela. Svoje skúsenosti s cvičením nám opísal opäť Peter:
 
„ S úsmevom ma privítala cvičiteľka Silvia. Na začiatok mi dala ľahkú rozcvičku a ideme na to. Zavesím sa do držiakov a skúšam príťahy. Zatiaľ nič strašné. Hovorím si - to je ľahké. Mýlil som sa. „Je ti to ľahké? Sprav krok dopredu, “  povedala Silvia. A zrazu to až tak ľahké nebolo. Čiže silu záťaže určujem polohou tela s ohľadom na záves TRX. 30 klikov na zemi dám hocikedy. Tu som mal problém s desiatimi. Musím zapájať úplne celé telo. Kolíšem sa zo strany na stranu, no postupne som sa do toho dostal. Zistil som ako mám čo zapájať. Každý cvik, ktorý poznám, je s TRX iný. Opäť zisťujem, že mám aj svaly o ktorých som nevedel. Cviky sa striedajú. Raz mám zavesené ruky, raz nohy. V každom cviku zapájam hlavne brucho a vlastne celé telesné jadro. Na konci cvičenia sme si dali ešte posilňovacie cviky na brucho známe z Pilates. Bez hanby musím povedať, že som len ležal. Dosť ma to vyčerpalo a to je u mňa čo povedať. Nečakal som to, ale super som si zacvičil. Aj keď som bol unavený, tak endorfíny sa vyplavili a ja som bol veľmi rád, že som zasa pre seba niečo spravil.
TRX je výborné posilňovanie s vlastnou váhou. Je to silové a zároveň kondičné cvičenie. Na celkové formovanie postavy je super. Mal som pocit, že pri každom cviku pracuje komplet celé telo. Ak ste ešte necvičili a chcete začať, tak TRX asi nie je najlepšia voľba. Ale ak už máte čo to za sebou, tak smelo do toho. Treba to skúšať a nepreceňovať sa. S každým ďalším cvičením to pôjde ľahšie. Treba hlavne vydržať."
 
Cvičí sa vo fitku Relax v budove kina Nova na 1. poschodí.
 
Pondelok 17,30 hod.
 
Cena cvičenia je 3,50 EUR.
 
Kontakt: Silvia Kopajová, tel. 0905 647 060, s.kopajova@gmail.com
 
Nabudúce navštívime PURE BAR cvičenie.
TRX - silové a kondičné cvičenie s vlastnou váhou na madlách zavesených zo stropuTRX - silové a kondičné cvičenie s vlastnou váhou na madlách zavesených zo stropuTRX - silové a kondičné cvičenie s vlastnou váhou na madlách zavesených zo stropuTRX - silové a kondičné cvičenie s vlastnou váhou na madlách zavesených zo stropu