Začala sezóna samozberu jahôd

Začala sezóna samozberu jahôd

Príroda     Iveta Tóthová    
 
Máme koniec mája a jahody začínajú vo veľkom dozrievať. Určite mi mnohí dajú za pravdu, že jahody kupované v obchode sa ani zďaleka nevyrovnajú jahodám čerstvo odtrhnutým vo vlastnej záhradke alebo na poli. Sereď má výhodnú polohu a jednou z nich je aj blízkosť jahodových plantáží a tým aj možnosti samozberu tohto chutného ovocia.  Prinášame Vám tie najbližšie aj s najnovšími informáciami:
 
Jahody Vlčkovce
 
Začiatok samozberu na plantáži prevádzkovatelia očakávajú začiatkom júna.  Dozrievanie jahôd totiž veľmi závisí od počasia. Informácie pravidelne uverejňujú na svojej fb stránke, preto ich odporúčame sledovať tu: Facebook Jahody Vlčkovce
 
kontakt: 0908 421 179
 
Jahody Majcichov
 
Seredčania po minulé roky často navštevovali aj jahodovisko v Majcichove.  Žiaľ tento rok sa jahôdkam na poli nedarilo. Výpadky boli v takej miere ,že nebolo rentabilné dosádzať starý porast, preto sa pestovatelia  rozhodli starý porast zaorať a vysadiť novú sadbu jahôd ešte tento rok aby zabezpečili úrodu v roku 2023.
 
Toto malo  dopad aj na sladký hrášok, ktorý tiež zaorali. ALE -  tento rok si budete môcť u nich  pochutnať  na super sladkej kukurici, ktorá bude cca koncom júla. 
 
Pestovatelia Vás o predaji kukurice budú informovať na Facebook Jahody Majcichov
 
kontakt: 0905 979 555
 
Jahody a Broskyne Majcichov
 
Na tomto poli jahody už krásne dozreli. Slnečné počasie s občasným výdatným dažďom dopomohlo k tomu, že pestovatelia otvárajú samozber už vo štvrtok 26.05. 2022 od 08:00-17:00  hod.  alebo do vyzbierania.  POZOR: tento rok sa naoberané jahody predávať nebudú, možný bude iba samozber.
 
Cena za 1kg/2,50 €.
 
Informácie budú pridávané priebežne na Facebook Jahody a Broskyne Majcichov
 
kontakt: 0904 549 605
 
Jahody medzi obcami Majcichov a Hoste
 
Prvý samozber sa na jahodovisku  uskutoční už vo štvrtok 26.5. 2022 a od tohto dátumu jahody môžete zbierať každý deň v čase od 6:00 do 18:00 hodiny.
 
Čerstvé jahody - 2,50 €/kg
Nazbierané jahody - 4,00 €/kg
Hrášok - 2,50 €/kg
 
Objednávky na nazbierané jahody nahláste na tel. čísle 0911 654 806
 
Sledujte informácie na : Jahody Majcichov - Hoste
 
 
 
 
 
Začala sezóna samozberu jahôd