Hliadka MsP zadržala v meste dvoch migrantov - Aktualizované

Hliadka MsP zadržala v meste dvoch migrantov - Aktualizované

Mestská polícia     Iveta Tóthová    
 
Dvoch nelegálnych migrantov zadržali príslušníci Mestskej polície v Seredi  v stredu 25. mája 2022. Ukrývali sa v návese kamióna, odkiaľ povyskakovali pri vykladaní tovaru vo firme Plastoplan SK na Trnavskej ulici v Seredi.  Podozrivé osoby sa okamžite dali na útek.
 
Ako informuje mestská polícia, po prijatí hlásenia sa hliadke podarilo podozrivých migrantov zadržať pri čerpacej stanici Shell na Trnavskej ulici. Následne boli predvedení na OO PZ a neskôr na oddelenie Mobilnej jednotky Policajného zboru Bratislava. 
 
Prezídium PZ SR uvádza, že išlo o štátneho príslušníka Alžírska a štátneho príslušníka Maroka.
"Cudzinci nevedeli predložiť žiadny preukaz totožnosti ani doklady potvrdzujúce oprávnenosť pobytu na území Slovenskej republiky. Policajti im preto vydali rozhodnutia o administratívnom vyhostení a zákaze vstupu na územie Slovenskej republiky a aj na územie všetkých členských štátov po dobu troch rokov. Do času, kým opustia krajinu, zostanú v útvare policajného zaistenia pre cudzincov.
 
Cudzinci cestovali letecky, kamiónom, autobusom aj pešo z Maroka a Alžírska, cez Turecko, Bulharsko, Srbsko a Maďarsko až na územie Slovenskej republiky. Cudzinci uviedli, že chceli ísť do Talianska, Rakúska alebo Nemecka", informovalo Prezídium PZ SR. 

 
Hliadka MsP zadržala migrantov, ktorí vyskočili z kamiónaHliadka MsP zadržala migrantov, ktorí vyskočili z kamiónaHliadka MsP zadržala migrantov, ktorí vyskočili z kamiónaHliadka MsP zadržala migrantov, ktorí vyskočili z kamióna