Stromy vysadili na pamiatku svojho priateľa

Stromy vysadili na pamiatku svojho priateľa

 
Pred vyše rokom vo veku nedožitých 57 rokov podľahol ochoreniu Covid  bývalý poslanec a člen komisie pre rozvoja mesta a životného prostredia p. Milan Buch. Bol to skvelý človek, na ktorého aj po čase mnohí spomínajú so slzami v očiach. Milan bol zanietený milovník prírody. Vďaka nemu bolo na území mesta vysadených mnoho stromov. Bol súčasťou tímu ORF Cosmos, organizoval brigády aj výlety.  Rád si užíval život a vedel sa tešiť aj z maličkostí. Bol mimoriadne obľúbený v práci, v poslaneckom zbore aj medzi priateľmi.  Žiaľ jeho životná púť skončila predčasne.
 
Priatelia na neho ale nezabúdajú. Členovia ORF Cosmos v septembri minulého roku zorganizovali úspešnú spoločnú cyklotúru na trase Sereď – Hlohovec. Krásna športová akcia niesla názov BUŠÁKOV CYKLO MEMORIÁL.  Ako vtedy poslanec Anton Dúbravec povedal, hoci Milan všetkým chýba, pri spoločných akciách cítia, že je stále s nimi.
 
Pamiatku na kamaráta si chceli členovia ORF Cosmos uctiť aj vysadením stromovej aleje v areáli štadióna v Seredi.  Stromy mali  navždy pripomínať skvelého človeka a výborného kamaráta, ktorý miloval prírodu a vždy bol nápomocný pri zveľaďovaní zelene v meste. Celkom malo pribudnúť 36 kusov, čo je počet členov klubu. Rekonštrukcia štadióna ale zatiaľ nedovolí tento plán uskutočniť.  
 
Aj keď nejde o plnohodnotnú náhradu tejto myšlienky, jedna maličkosť sa ale predsa len podarila. Poslanec a člen ORF Cosmos Anton Dúbravec vysvetľuje: „V zadnej časti mestského štadióna pri tréningovom ihrisku sme minulý rok vysadili dva stromy višne okrasnej. Pod nimi sme si urobili prírodné sedenie. Stromčeky sa krásne ujali, čomu sa veľmi tešíme. Dušan Irsák ( poslanec MsZ ) prišiel s myšlienkou na lavičku pripevniť pamätnú tabuľku venovanú nášmu kamarátovi Milankovi."  Keďže s týmto nápadom všetci okamžite súhlasili, Dušan Irsák tabuľku v sobotu aj nainštaloval.
Stromy vysadili na pamiatku svojho priateľaStromy vysadili na pamiatku svojho priateľaStromy vysadili na pamiatku svojho priateľaStromy vysadili na pamiatku svojho priateľaStromy vysadili na pamiatku svojho priateľaStromy vysadili na pamiatku svojho priateľa