Majstrovstvá SR v basketbale starších žiakov U15 - jún 2022, Sereď

Majstrovstvá SR v basketbale starších žiakov U15 - jún 2022, Sereď

Šport     Marianna Grillová    

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA 2022

V BASKETBALE STARŠÍCH  ŽIAKOV U15

3. – 5. JÚN 2022  SOKOLOVŇA  SEREĎ

 

Sezónu 2021/2022 v najvyššej súťaži starších žiakov U15 odohralo 14 družstiev. Družstvá boli v základnej časti rozdelené do dvoch skupín, Západ (8 družstiev) a Východ (6 družstiev). Dva kvalifikačné turnaje v jednotlivých skupinách, systémom každý s každým, mali určiť spolu najlepšiu osmičku družstiev, ktoré sa výrazným spôsobom priblížia k tohtoročným Majstrovstvám Slovenska. Práve v Seredi sa odohrali oba kvalifikačné turnaje skupiny Západ a samozrejme na nich nesmeli chýbať i naši mladí basketbalisti. Hráči Lokomotívy, obhajcovia titulu z ostatných Majstrovstiev Slovenska, ktoré sa odohrali v lete 2020, v Košiciach, odohrali na domácej palubovke 7 zápasov, z ktorých až 5 dokázali dotiahnuť do víťazného konca, čoho výsledkom bolo 3. miesto v tabuľke a postup do skupiny GOLD, zo skupiny Západ. Od októbra 2021 sa tak naši hráči stretávali v súbojoch s najlepšími družstvami Slovenska. Nechýbala im ani medzinárodná konfrontácia, keď napriek nie vždy priaznivej pandemickej situácii dokázali vycestovať na 2 turnaje CEYBL (Central European Youth Basketball League) do Poľska a Českej republiky. V družstve, počas tohtoročnej sezóny, sa striedali lepšie aj horšie chvíle, no napriek tomu si naši mladíci dokázali zabezpečiť priamy postup na Majstrovstvá Slovenska!

 

Majstrovstvá Slovenska sú vždy oslavou basketbalu, pretože sa na nich stretávajú tí najlepší z najlepších. Pri mládeži, sa však cení viac ako výsledok, spôsob, prevedenie a úroveň basketbalových zručností a schopností, rovnako ako správanie sa mladých talentov na ihrisku, či mimo neho.

Cítime nesmiernu radosť a zároveň veľký záväzok v tom že práve naše mesto SEREĎ, bude v čase od 3. do 5. júna 2022, v ŠH Sokolovňa, hostiť to najlepšie spod deravých košov na Slovensku, v tejto vekovej kategórii. Hlavnými favoritmi na zisk tohtoročného majstrovského titulu sú jednoznačne družstvá Interu Bratislava a MŠK BK Žiar nad Hronom. Za nimi nasleduje štvorica úplne vyrovnaných tímov, ktoré si to pravdepodobne medzi sebou rozdajú v boji o tretie miesto (MBA Prievidza, B.S.C Bratislava, RIM Basket Košice a naša BK Lokomotíva Sereď). Prekvapiť však môže aj Žilina, či chlapci z Michaloviec.

 

 

Inter Bratislava

MŠK BK Žiar n/Hronom

BK Lokomotíva Sereď

RIM Basket Košice

B.S.C. Bratislava

MBA Prievidza

MBK Victoria Žilina

1.BK Michalovce

 

 

Táto veková kategória (chlapci ročník narodenia 2007) už ŠH Sokolovňa veľmi dobre pozná, nakoľko v minulom roku, počas „kovidovej prestávky“ práve v Seredi, prebiehali prvé výberové reprezentačné zrazy, pod vedením hlavného trénera reprezentácie a zároveň hlavného trénera U15 domácich, Jozefa Ištoka.

 

Družstvo BK Lokomotíva Sereď nastúpi na tohtoročné Majstrovstvá Slovenska v zložení:

 

 

Adrián Écsi

Matej Jozef Harčár

Tomáš Hatnančík

Patrik Hrdlovič

Ján Hrubý

Šimon Jančich

Tomáš Kiss

Andrej Majerník

Michal Mikuš

Ján Mizerík

Jakub Urbánek

Jakub Vlkovič

Adam Vranka

Michal Vranovič

Matúš Zlocha

 

 

Hlavný tréner: Jozef Ištok                                          

Vedúca družstva: Marianna Grillová

 Asistenti trénera: Miloš Procházka,      Martin Bosý,        Matej Grill

 

Všetkých Vás srdečne pozývame do ŠH Sokolovňa na vyvrcholenie súťaže starších žiakov U15 v súťažnom ročníku 2021/2022!!!

Majstrovstvá SR v basketbale starších žiakov U15 - jún 2022, SereďMajstrovstvá SR v basketbale starších žiakov U15 - jún 2022, Sereď