Chcete cvičiť a neviete akému druhu cvičenia sa venovať? V Seredi je na výber niekoľko možností

Chcete cvičiť a neviete akému druhu cvičenia sa venovať? V Seredi je na výber niekoľko možností

Šport     Iveta Tóthová    
 
V Seredi máme veľa možností na športové vyžitie. Je už len na jednotlivcoch, akému  druhu cvičenia sa chcú venovať. Niekto uprednostňuje pomalé a jemné cviky, iný má rád silové športy. No rozhodnúť sa pre to správne cvičenie určené práve pre Vás, nie je jednoduché.  Každé cvičenie totiž musí byť doslova ušité na mieru jednotlivca. Príliš veľké namáhanie, nesprávne pohyby alebo veľká záťaž na kĺby môžu viac ublížiť ako pomôcť. Zároveň by cvičenie malo prinášať radosť, z čoho vyplýva aj správna voľba kolektívu ale hlavne predcvičovateľov. 
 
Počas nasledujúcich dní prinesieme sériu mini reportáží z niektorých  druhov cvičenia v meste.  Svetom jogy, pilatesu, fitboxu, zumby či crosfitu a ďalších Vás prevedie Peter ( 41 ). V minulosti boli všetky druhy športu  jeho koníčkom. Venoval sa skalolezectvu, cykistike, trialovým behom, paintballu ale aj spoločenským tancom. Jednoducho bol človek, ktorý nerád sedel doma, ale si aktívne užíval život.  Vážny úraz ho ale na dlhšiu dobu vyradil z akýchkoľvek športových aktivít.  K tomu sa pridal vek, rodina a Peter obmedzil cvičenie  na minimum.  Do budúcna by sa ale k niektorému zo športov rád vrátil.
 
A tak sa v nasledujúcich článkoch dozviete bližšie informácie o športových aktivitách v meste , načo sú zamerané, ako často sa cvičí a pod. Peter sa s dávkou humoru s Vami podelí ako sa mu cvičilo a aké dojmy na neho jednotlivé cvičenia zanechali. Ako prvé navštívil hodinu PILATES. Článok prinesieme čoskoro.
Chcete cvičiť a neviete akému druhu cvičenia sa venovať. V Seredi je na výber niekoľko možností