Plán činnosti Denného centra pre seniorov na nasledujúce mesiace

Plán činnosti Denného centra pre seniorov na nasledujúce mesiace

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
 
Denné centrum pre seniorov na Jesenského ulici bolo po pandemickej prestávke opätovne otvorené v marci 2022. Od tej doby sa seniori pravidelne stretávajú, organizujú rôzne podujatia, zájazdy a športové zápolenia.
 
Dňa 30. apríla sa v Dome kultúry konala výročná členská schôdza klubu, na ktorej bol na ďalšie obdobie zvolený nový výbor. Predsedom sa opätovne stal Jozef Valábek. Ďalšími členmi sú Anna Smolenová ( tajomníčka ), Helena Živojinová ( pokladníčka ), Ján Horniak ( organizácia ), Ladislav Mosný ( šport ), Štefan Smolen ( správca ) a Vladimír Krivosudský ( člen ).
 
Centrum je otvorené v utorok, štvrtok a v nedeľu od 14:00 do 18:00 hodiny. Okrem bežného posedenia v klube je na nasledujúce mesiace pre členov pripravený bohatý program:
 
12.5. si sily v petangu zmerajú ženy, 26.5. zase muži a 2.6. sa v súťaži stretnú víťazi oboch kôl. Dňa 18.5. je naplánované kúpanie v Poľnom Kesove. V termíne od 12.6.-18.6. je zorganizovaný relaxačný pobyt do Hokoviec.  Kto má záujem, môže sa 18.6. zúčastniť Myjavských folklórnych slávností. Deň otcov seniori oslávia 21.6. Obľúbený juniáles spolu so súťažou o najchutnejšiu štrúdľu si naplánovali na 26.6.
 
V mesiaci júl budú v centre prázdniny a seniori sa opäť stretnú 5.8. na vystúpení Lúčnice na mestskom amfiteátri. Dňa 11.8. si znova zasúťažia v petangu a 18.8. absolvujú zájazd na Agrokomplex do Nitry.  Predposledný augustový deň si pripomenú výročie SNP.
 
Aj september bude bohatý na program. Hneď v prvý deň je naplánovaný zájazd do Bratislavy spojený s návštevou parlamentu a 10.9. na vinobranie do Modry.  13.9. bude výstava ovocia a zeleniny členov klubu-záhradkárov.  Dňa 20.9. si seniori vypočujú prednášku o nástrahách a podvodoch páchaných na penzistoch. No a 29.9. si všetci spoločne zasúťažia na športových hrách.
 
 
Plán činnosti Denného centra pre seniorov na nasledujúce mesiacePlán činnosti Denného centra pre seniorov na nasledujúce mesiacePlán činnosti Denného centra pre seniorov na nasledujúce mesiacePlán činnosti Denného centra pre seniorov na nasledujúce mesiacePlán činnosti Denného centra pre seniorov na nasledujúce mesiacePlán činnosti Denného centra pre seniorov na nasledujúce mesiacePlán činnosti Denného centra pre seniorov na nasledujúce mesiace