Dostali ste SMS správu z banky ? Pozor, môže ísť o podvod

Dostali ste SMS správu z banky ? Pozor, môže ísť o podvod

Bezpečnosť     Iveta Tóthová    
 
Podvodníci sa v posledných týždňoch opäť zamerali na ľudí, od ktorých prostredníctvom SMS správ žiadajú vyplniť prihlasovací formulár do internet bankingu. Zneužívajú pritom značky slovenských bánk ako Tatra Banka, Slovenská sporiteľňa, Fio banka  či Prima banka.
 
V SMS správe je odkaz, ktorý sa podobá na stránku banky. V nej je rôzny text - napr. "Váš účet bol zablokovaný. Prihláste sa teraz, inak bude Váš účet zrušený." alebo  " Máte novú správu, kliknite na odkaz ".
 
Následne máte vyplniť prihlasovací formulár do internet bankingu. V skutočnosti takýmto spôsobom odovzdáte svoje údaje podvodníkovi. Správy sú odosielané náhodne. V niektorých prípadoch prišli obetiam falošné varovania o zablokovaní účtu v banke, v ktorej žiaden účet ani otvorený nemali.
 
Polícia SR varuje, že do internet bankingu sa prihlasujte len vtedy, keď do svojho internetového prehliadača zadáte oficiálnu www adresu svojej banky - alebo používajte jej mobilnú aplikáciu. NIKDY NEZADÁVAJTE SVOJE ÚDAJE DO INTERNET BANKINGU PODVODNÍKOM.
 
Podvodné SMS správy sa dajú ľahko identifikovať. Sú síce napísané po slovensky, no vyznačujú sa len veľmi stručným obsahom. Telefónne čísla, z ktorých sú odosielané nie sú slovenské. Na priložený internetový odkaz neklikajte a ak ste tak učinili - nič nevypĺňajte. Už samotná URL adresa môže napovedať, že sa nejedná o oficiálnu stránku banky a cieľom je iba Vás využiť. Buďte opatrní a upozornite na tieto podvodné správy aj svojich blízkych.
Dostali ste SMS správu z banky ? Nreagujte na ňu, ide o podvodDostali ste SMS správu z banky ? Nreagujte na ňu, ide o podvod