Blíži sa 16. ročník medzinárodných cyklistických pretekov Sereďmaratón 2022

Blíži sa 16. ročník medzinárodných cyklistických pretekov Sereďmaratón 2022

Šport     Iveta Tóthová    
 
V nedeľu 22. mája 2022 je aj tento rok pre cyklistov pripravený v poradí už 16. ročník medzinárodných pretekov Sereďmaratón a 7. ročník detských cyklistických pretekov. Organizátormi sú Cyklistický klub ŠK Cyklo-Tour Sereď v spolupráci s mestom Sereď, ktorí sa každoročne  snažia posunúť podujatie o úroveň vyššie a pre cyklistov pripraviť niečo nové. Tento rok sú to nové ceny, viac finančných odmien (prize money) a nové kategórie, ktoré ocenia aj cyklistky.
 
Dňa 6. mája sa v Piešťanoch konala tlačová konferencia, kde sa doladili posledné detaily pretekov a odzneli najdôležitejšie informácie k blížiacemu sa už 16.ročníku. Predstavili sa dresy pre víťazov, ceny, nová trasa, štartovací balíček, detské preteky a ďalšie zaujímavosti.
 
Zmeny a novinky 2022
 
Ako ŠK Cyklo-Tour Sereď informuje jedna z  tohtoročných zmien sa dotkla samotnej trasy. Vzhľadom k viacerým dopravným obmedzeniam sa trasa uberá viac na nitriansky a topoľčiansky okres, čím sa obišli slávne stúpania na Havran pri Piešťanoch a Šianec za Hlohovcom, ktoré dokázali výrazne vyselektovať cyklistický pelotón. Celkovo bude mať trasa 129 kilometrov z toho necelé tri kilometre sa pôjdu slávnostne pomalým tempom cez mesto. Profilovo bude však trasa ľahšia. Štart bude v Seredi na námestí Slobody a ďalej bude pokračovať na Šintavu, Patu, Báb, Rišňovce, Alekšince, Zbehy, Merašice, Horné Otrokovce, Radošinu, Nové Sady, Zbehy, Rišňovce, Báb, Pata, Sereď námestie Slobody.
 
Na trase budú tri rýchlostné prémie a dve horské. Rýchlostná prémia bude v obci Rumanová, Merašice a cestou späť opäť v Rumanovej. Horské prémie budú v Horných Otrokovciach a v Radošine. Na daných prémiách budú zbierať cyklisti body. Tento rok budú samostatne hodnotení muži a ženy.  Aj týmto rozhodnutím sme chceli zapojiť do našich pretekov viac žien. Okrem celkového víťaza DHL Sereďmaratónu sme tiež pridali novú súťaž - najlepší jazdec do 25 rokov. Okrem dresov budú víťazi ohodnotení aj finančne, pohárom, či vecnými cenami.  
Počas pretekov sa budú môcť cyklisti občerstviť na námestí pred a po pretekoch vo Fresh zóne, ktorá bude súčasťou ďalšej novinky a to Infopointu. Po pretekoch bude k dispozícii na výber z viacerých druhov jedál.
 
Posledné miesta na registráciu
 
Síce do pretekov zostávajú ešte dva týždne, počet voľných registrácií do limitu 300 sa znižuje. Predseda klubu a riaditeľ pretekov Lukáš Riha informuje, že zostáva necelých 50 miest. Registrácia je spustená do 19.mája. Po tomto termíne ani v deň pretekov nebude už registrácia možná.  
Každý účastník dostane štartovací balík plný hodnotných vecí. Okrem limitovanej verzie cyklistickej fľaše z biologických materiálov získaných z cukrovej trstiny to bude štartovacie číslo, čip, balíček čerstvej kávy, vodu, energetické gély a tyčinky, lístok na šálku čerstvej kávy, čapované alko/nealko pivo, obed, tombolu, online výsledky, servis pred a po pretekoch a mnoho ďalších vecí. 
 
Obľúbené detské preteky budú aj tento rok
 
Súčasťou hlavných pretekov bude aj tento rok 7.ročník detského Sereďmaratónika. Deti budú môcť medzi sebou súťažiť v 5 kategóriách. Dievčatá a chlapci budú hodnotení samostatne. Tento rok bude na Sereďmaratónik možnosť okrem registrácie na mieste aj online forma. Online registrácia sa práve spustila a bude dostupná do 19.mája. Jej výhodou je nižšia cena štartovného a garantovaný obsah štartovacieho balíčka. Cena online registrácie je 2€ a na mieste bude cena 4€. Štartovací balíček pre deti bude obsahovať štartovacie číslo, čip, online meranie , cyklistickej fľaše, lístok na waffle so šľahačkou a detskú tombolu, pitný režim, medailu a ďalšie veci.     
 
Virtual ride
 
Organizátori sú si vedomí, že si na preteky všetci netrúfajú a tak pripravujú aj tento rok pre cyklistov Virtual ride. Počas celého mesiaca jún tak bude možné prejsť trasu maratónu, či už celú, alebo len úsek. Registráciou za dané podujatie a evidenciou svojej jazdy dostanú od organizátorov balíček s vecnými cenami a rôznymi produktami priamo domov. Navyše bude po skončení podujatia tombola s možnosťou vyhrať hodnotné ceny. 
 
Na pretekoch sa už niekoľko rokov zúčastňujú aj Seredské novinky a ani tento rok nebude výnimkou. Tešíme sa na skvelý športový deň a opätovné stretnutie s organizátormi aj cyklistami.
 
foto: Lukáš Riha
Blíži sa 16. ročník medzinárodných cyklistických pretekov Sereďmaratón 2022Blíži sa 16. ročník medzinárodných cyklistických pretekov Sereďmaratón 2022Blíži sa 16. ročník medzinárodných cyklistických pretekov Sereďmaratón 2022Blíži sa 16. ročník medzinárodných cyklistických pretekov Sereďmaratón 2022Blíži sa 16. ročník medzinárodných cyklistických pretekov Sereďmaratón 2022Blíži sa 16. ročník medzinárodných cyklistických pretekov Sereďmaratón 2022Blíži sa 16. ročník medzinárodných cyklistických pretekov Sereďmaratón 2022Blíži sa 16. ročník medzinárodných cyklistických pretekov Sereďmaratón 2022Blíži sa 16. ročník medzinárodných cyklistických pretekov Sereďmaratón 2022