Stavanie mája v Dennom centre pre seniorov

Stavanie mája v Dennom centre pre seniorov

Zvyky a tradície     Iveta Tóthová    

V príjemnú prvomájovú nedeľu sa v Dennom centre pre seniorov v Seredi opäť konala milá akcia -  stavanie mája. Za veselého spevu spevokolu Pohoda nežnejšie polovičky pestrofarebnými stužkami ozdobili konáre stromu. Ten potom mužské osadenstvo postavilo v záhrade Denného centra.
 
Stavanie mája je v centre pekná tradícia, ktorá sa udržuje už dlhé roky.  Členovia centra si zaspomínajú na časy minulé, keď v každej obci mládenci stavali svojej milej máj. Na stromoch bola zavesená aj fľaša pálenky, ktorú samozrejme priviazali aj seniori. Máj bude zdobiť okolie Denného centra niekoľko týždňov a spríjemní pohľad aj okoloidúcim.
 
Stavanie mája v Dennom centre pre seniorovStavanie mája v Dennom centre pre seniorovStavanie mája v Dennom centre pre seniorovStavanie mája v Dennom centre pre seniorovStavanie mája v Dennom centre pre seniorovStavanie mája v Dennom centre pre seniorovStavanie mája v Dennom centre pre seniorovStavanie mája v Dennom centre pre seniorovStavanie mája v Dennom centre pre seniorovStavanie mája v Dennom centre pre seniorovStavanie mája v Dennom centre pre seniorovStavanie mája v Dennom centre pre seniorovStavanie mája v Dennom centre pre seniorov