Vodič pod vplyvom alkoholu havaroval v priemyselnej zóne

Vodič pod vplyvom alkoholu havaroval v priemyselnej zóne

Bezpečnosť     Iveta Tóthová    
 
V piatok 29. apríla 2022 krátko po polnoci, nezvládol 47 ročný vodič na aute Mercedes Benz A prejazd cez kruhovú križovatku a skončil mimo cestu. KR PZ Trnava informuje, že muž pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy stavu vozovky a najmä svojim schopnostiam a prešiel priamo cez kruhový objazd. Potom sa s autom viackrát prevrátil. Pri tomto „kaskadérskom“ kúsku prerazil oplotenie a poškodil elektrické hodiny. Nakoniec skončil s autom opäť na kolesách. Pri nehode muž utrpel zranenia, s ktorými ho museli záchranári previesť do nemocnice.
 
Policajti s vodičom vykonali dychovú skúšku, pri ktorej mu namerali 1,25 promile alkoholu v dychu. Polícia nehodu rieši v súvislosti s prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Polícia varuje vodičov, aby si po požití alkoholických nápojov za volant nesadali. Ohrozujú seba aj ostatných účastníkov cestnej premávky. V neposlednom rade pri hávárií môžu spôsobiť škodu na majetku.
Vodič pod vplyvom alkoholu havaroval v priemyselnej zóneVodič pod vplyvom alkoholu havaroval v priemyselnej zóneVodič pod vplyvom alkoholu havaroval v priemyselnej zóneVodič pod vplyvom alkoholu havaroval v priemyselnej zóneVodič pod vplyvom alkoholu havaroval v priemyselnej zóne