Hlásenie zo Smeťobrania: deti cirkevnej základnej školy a firma FM Logistic upratovali Sereď na Deň Zeme. Ďakujeme!

Hlásenie zo Smeťobrania: deti cirkevnej základnej školy a firma FM Logistic upratovali Sereď na Deň Zeme. Ďakujeme!

Životné prostredie a príroda     Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MÚ a projektov mesta    
Dnes, 22. apríla, je Deň Zeme. Osláviť ho môžeme akoukoľvek aktivitou, ktorá je prospešná pre planétu a život na nej. Mesto Sereď vyhlásilo pri tejto príležitosti takmer trojtýždňové Smeťobranie, ktorého cieľom sú čisté sídliská a príroda mesta. Zapojiť sa doňho môže ktokoľvek, radnica zabezpečí čisté vrecia a rukavice a odprace nahlásené plné vrecia s odpadom.
 
Ani zamračené nebo nezastavilo deti z Cirkevnej základnej školy sv. Cyrila a Metoda Sereď a v priebehu piatkového dopoludnia vyzbierali odpadky v okolí svojej školy, na Jesenského sídlisku, vo vnútrobloku na Čepenskej, v okolí Kostola sv. Jána Krstiteľa a tiež v celom Zámockom parku. Do Smeťobrania sa zapojila celá škola.
 
Aj zamestnanci spoločnosti FM Logistic boli aktívni. Vyzbierali desať vriec odpadov nafúkaných v okolí svojho sídla na Priemyselnej ulici v Seredi.
 
Mesto Sereď ďakuje všetkým dobrovoľníkom za spoluprácu, pochopenie a nadšenie! 
 
Viac informácií na smetobranie@sered.sk.
 
Foto: zs a fm logistic
Deti z Cirkevnej ZŠ sv. Cyrila a Metoda pri čistení odpady aj triedili. Ďakujeme!Zamestnanci FM Logistic vyzbierali desať vriec odpadov na Priemyselnej ulici v Seredi. Ďakujeme!Hlásenie zo Smeťobrania: deti cirkevnej základnej školy a firma FM Logistic upratovali Sereď na Deň Zeme. Ďakujeme!