Jubilejný PRENGO CUP priamo v centre, aj ako súčasť európskeho šampionátu

Jubilejný PRENGO CUP priamo v centre, aj ako súčasť európskeho šampionátu

Šport     Martin Michalík    
Aj toto leto sa v Trnave uskutoční najväčší slovenský turnaj v malom futbale – PRENGO CUP. A keďže pôjde o jubilejný desiaty ročník, pripravili organizátori aj viacero noviniek, ktoré turnaj ešte zatraktívnia. Tou najväčšou bude, že záverečné zápasy o trofeje v mužskej aj ženskej kategórii sa uskutočnia priamo v centre mesta pred radnicou.
Viac prezradil riaditeľ turnaja Martin Michalík: „Už dlhšie sme premýšľali ako by sme turnaj ešte viac priblížili obyvateľom mesta a zúčastneným hráčom z celého Slovenska a zahraničia zasa predstavili Trnavu. Rozhodli sme sa teda, že presťahujeme ihrisko pred radnicu a semifinálové a finálové zápasy sa odohrajú priamo v meste.“
Turnaj sa teda uskutoční tradičným systémom - najskôr v skupinách a potom play-off na ihriskách trnavskej Lokomotívy, kde sa ukončí štvrťfinálovými zápasmi. Vyvrcholenie bude na pešej zóne. Celý turnaj sa odohrá 25. júna.
Samozrejmosťou je bohaté občerstvenie a obľúbené súťaže zručnosti ako napríklad penaltový kráľ, do ktorých sa môžu prihlásiť aj záujemcovia mimo zúčastnených družstiev.
Najlepšie štyri mužstvá v ženskej aj v mužskej kategórii sa potom po prestávke presťahujú do centra, kde budú vo večerných hodinách bojovať o trofeje aj s početnou diváckou kulisou.
„Ihrisko v meste bude kvôli priestoru o čosi menšie, ale bude aj s umelým osvetlením, mantinelmi a tribúnkou pre divákov. Keďže postavené ho budeme mať už v stredu 22. júna, turnaj rozšírime aj pre ďalšie kategórie. Vo štvrtok sa na ihrisku v meste uskutoční turnaj základných škôl, v piatok je na programe súperenie stredných škôl a večer zápasy hráčov nad 60 rokov, v sobotu hlavný program a v nedeľu si ho ešte vyskúšajú prípravkari,“ pokračuje Martin Michalík.
To nie je zďaleka všetko. V lete sa na Slovensku sa uskutočnia majstrovstvá Európy futbalistov do 19 rokov, a keďže v Trnave bude hrať svoje zápasy slovenská reprezentácia a bude tu aj finálové vyvrcholenie, PRENGO CUP bude oficiálnym sprievodným podujatím celého šampionátu.
Prihlásiť sa bude dať od apríla do 15. mája, resp. do naplnenia kapacity turnaja, na web stránke podujatia. V hlavnej kategórii bude účinkovať 48 mužských a 12 ženských družstiev.
Jubilejný PRENGO CUP priamo v centre, aj ako súčasť európskeho šampionátuJubilejný PRENGO CUP priamo v centre, aj ako súčasť európskeho šampionátuJubilejný PRENGO CUP priamo v centre, aj ako súčasť európskeho šampionátuJubilejný PRENGO CUP priamo v centre, aj ako súčasť európskeho šampionátuJubilejný PRENGO CUP priamo v centre, aj ako súčasť európskeho šampionátu