Najúspešnejšia slovenská kapela Tublatanka bude koncertovať v Seredi. Čakajú nás aj ďalšie podujatia.

Najúspešnejšia slovenská kapela Tublatanka bude koncertovať v Seredi. Čakajú nás aj ďalšie podujatia.

Kultúra a divadlo     Iveta Tóthová    
 
Po dlhšej prestávke sa v Seredi rozbiehajú kultúrne a športové podujatia. V najbližšej dobe vystúpi v estrádnej sále Domu kultúry so svojou one man show Miroslav Donutil ( 23.4. ), v DKaffe budú koncertovať Neal Black & Janet Martin (24.4. ), s netradičnou talkshow pod názvom „Prevažne, nevážne“ k nám zavíta Lukáš Latinák ( 14.5. ) no a nový album“Too Mean To Die“ k nám príde predstaviť legendárna kapela ACCEPT ( 16.7. )
 
Milovníci športu sa môžu zúčastniť Sereďského behu ( 30.4. ) a čakajú nás aj najväčšie cyklistické preteky na Slovensku Sereďmaratón ( 22.5. ).  Tento rok sa uskutoční na Námestí slobody aj Flora fest spojený s kultúrnym programom. ( 30.4. a 1.5. ). V prípravnej fáze je aj Seredský hodový jarmok.  Navštíviť môžete aj stretnutie priaznivcov talianskych áut v Old timer múzeu ( 24.4. ) a samozrejmosťou sú rôzne podujatia v mestskom múzeu a Múzeu holokaustu. Bližšie informácie o podujatiach nájdete na webovej stránke Domu kultúry, Amfiteátra Sereď, Seredských noviniek ako aj na facebooku.
 
Absolútnou čerešničkou bude vystúpenie najúspešnejšej slovenskej rockovej kapely Tublatanky. Koncert sa uskutoční 24. 6. 2022 o 21:00 hodine na mestskom amfiteátri.
 
Kapelu založil v roku 1982  Martin Ďurinda (gitara) a Juraj Černý (bicie). Od tej doby patria medzi najobľúbenejšie skupiny na Slovensku. Veď kto by nepoznal ich najväčšie hity ako: Pravda víťazí, Ja sa vrátim, Láska drž ma nad hladinou, Loď do neznáma a ďalšie. Mimochodom, viete odkiaľ pochádza názov kapely TUBLATANKA ?   Jeho základom je meno nevlastného Tarzanovho opičieho otca, zlého opičiaka menom Tublat s príponou podľa vzoru vtedajšieho veľmi populárneho ľudového orchestra, ktorý sa volal Moravanka. „Ľudový charakter“ skupiny podčiarkovali aj kostýmy (slovenské ľudové kroje), ktoré kapela používala na svojich vystúpeniach počas prvých desiatich rokov. ( wik.)
 
Vystúpenie sa uskutoční cez víkend Seredského jarmoku, návštevníci koncertu si tak môžu zároveň užiť atmosféru historických remesiel a turnajov v parku kaštieľa a odniesť si tak zážitky nielen z koncertu tejto slovenskej legendy ale i celého jarmočného dňa.
 
Vstupné :
Predpredaj v pokladni kina NOVA: 14 €
Na mieste:  17 €
Najúspešnejšia slovenská kapela Tublatanka bude koncertovať v Seredi. Čakajú nás aj ďalšie podujatia.Najúspešnejšia slovenská kapela Tublatanka bude koncertovať v Seredi. Čakajú nás aj ďalšie podujatia.Najúspešnejšia slovenská kapela Tublatanka bude koncertovať v Seredi. Čakajú nás aj ďalšie podujatia.Najúspešnejšia slovenská kapela Tublatanka bude koncertovať v Seredi. Čakajú nás aj ďalšie podujatia.Najúspešnejšia slovenská kapela Tublatanka bude koncertovať v Seredi. Čakajú nás aj ďalšie podujatia.Najúspešnejšia slovenská kapela Tublatanka bude koncertovať v Seredi. Čakajú nás aj ďalšie podujatia.