Silný vietor v Seredi lámal stromy

Silný vietor v Seredi lámal stromy

 
Na Slovensko včera ( v stredu 21.6.2023 ) dorazil mimoriadne silný vietor spojený s búrkou. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na tento deň v okrese Galanta aj výstrahu II. stupňa v súvislosti s prudkým lejakom s intenzitou 20 – 40 mm / 30 min a s nárazmi vetra 20 – 30 m/s (70 – 110 km/h). 
 
Zlé počasie zasiahlo aj Sereď. Nárazový vietor lámal  nielen suché konáre  ale jeho sile neodolali ani vzrastlé stromy. Zásah hasičov si vyžiadal zvalený strom na Legionárskej ulici, ktorý poškodil osobné motorové vozidlo. Ďalší strom sa vylomil na Dolnomajerskej ulici a spadol na chodník. 
 
Silný vietor neobišiel ani ďalšie mestá. KR HaZZ nás informovalo, že príslušníci Hasičského a záchranného zboru Trnavského kraja v súvislosti s poveternostnou situáciou zasahovali celkovo 22-krát.  Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave zasahovali 6-krát, z Piešťan (hasičská stanica  Piešťany a v Hlohovec) 5-krát, z Galanty (hasičská stanica Galanta a  Sereď) 5-krát, zo Senice (hasičská stanica Senica a Kúty) 5-krát a zo Skalice (hasičská stanica Holíč) 1-krát. Nasadení boli aj dobrovoľní hasiči, ktorí zasahovali spolu 50-krát.
 
Na dnes ( štvrtok 22.6.2023 ) SHMÚ vydal opäť výstrahu II. stupeň ale tentoraz  pre extrémne vysoké teploty, ktoré sa vyšplhajú až na 33 stupňov. 
 
Silný vietor lámal stromy, kemping je bez dodávky elektrinySilný vietor lámal stromy, kemping je bez dodávky elektrinySilný vietor lámal stromy, kemping je bez dodávky elektrinySilný vietor lámal stromy, kemping je bez dodávky elektriny