Armáda opäť pomohla nemocnici v Galante

Armáda opäť pomohla nemocnici v Galante

Zdravie     Iveta Tóthová    
 
Armáda SR už od vypuknutia pandémie nasadila vojakov do boja proti koronavírusu. Vojaci zo Serede plnili úlohy súvisiace s testovaním, triáži, hliadkovaní v uliciach a v neposlednom rade pomáhali ako pomocný personál či duchovní v nemocniciach.
 
Vojenský útvar v Seredi  od začiatku úzko spolupracuje s Nemocnicou Sv. Lukáša v Galante. Jedna z posledných pomocí bola prítomnosť príslušníka psychológa, por. Mgr. PhDr. Michala Masára z 91. ženijného pluku Sereď, ktorý poskytoval psychosociálnu starostlivosť pre hospitalizovaných pacientov na covid oddeleniach. Duševná stránka pacientov je totiž rovnako dôležitá ako telesná. Psychika zohráva pri liečbe dôležitú úlohu a doktor Michal Masár v tomto smere od polovice decembra počas šiestich týždňov poskytoval pacientom na covid oddeleniach poradenské a psychoterapeutické služby.
V prípade ak sa situácia v nemocnici Sv. Lukáša zhorší,  sú vojaci na vyžiadanie opäť pripravení poskytnúť pomoc. "Vedenie nemocnice aj touto cestou vyjadruje doktorovi Masárovi a jeho nadriadeným úprimné poďakovanie za samotný výkon činnosti aj za vytvorenie podmienok na jeho pôsobenie na pôde galantskej nemocnice, v neľahkých okamihoch jej existencie," uviedla spoločnosť Pro Care a Svet zdravia.
 
 
Armáda opäť pomohla nemocici v Galante